Румунія придбає у Франції військові кораблі для посилення своїх позицій у Чорному морі
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 28 березня, Верховна рада оборони Румунії затвердила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій у Чорному морі та на східному фланзі НАТО.
У виданні зазначили, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році розірвала угоду з французькою компанією Naval Group.
Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії та модернізацію двох фрегатів на суму 1,2 млрд євро. Однак угода була затримана спершу через юридичні проблеми, а згодом через невдачу в досягненні порозуміння з молодшим партнером щодо зростання витрат.
“Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій”, – йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.
Зазначається, що військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. У 2024 році Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП, порівняно з поточними 2,2%.
Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати країни можуть поступово досягти 3% від ВВП протягом одного-двох років.
- Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.