Румунія придбає у Франції військові кораблі для посилення своїх позицій у Чорному морі

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 28 березня, Верховна рада оборони Румунії затвердила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій у Чорному морі та на східному фланзі НАТО.

У виданні зазначили, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році розірвала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії та модернізацію двох фрегатів на суму 1,2 млрд євро. Однак угода була затримана спершу через юридичні проблеми, а згодом через невдачу в досягненні порозуміння з молодшим партнером щодо зростання витрат.

“Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій”, – йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Зазначається, що військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. У 2024 році Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП, порівняно з поточними 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати країни можуть поступово досягти 3% від ВВП протягом одного-двох років.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.