Міністр Федоров задекларував понад 1 млн грн доходів за 2024 рік

Джерело: декларація

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров задекларував доходи за 2024 рік на 1 млн 127 тис. 767 грн. Про це свідчать дані з його щорічної електронної декларації.

Згідно з декларацією, зарплата віцепрем’єра за 2024 рік становила 1 126 632 грн. Крім того, він отримав доходи у вигляді банківських відсотків у розмірі 55 грн, а також 1 080 тис. грн від погашення облігацій і виплати купону. Своєю чергою, його дружина задекларувала значно більші доходи — 4 838 416 грн.

Сума коштів на банківських рахунках Федорова становить 731,3 тис. грн, тоді як його дружина має на рахунках 199,6 тис. грн.

У декларації Федоров вказав наявність 74,8 кв. м квартири в Києві, оренду нежитлового приміщення (2,9 кв. м) та двох машиномісць загальною площею 31,3 кв. м у столиці. Його дружина володіє земельною ділянкою у 20 тис. кв. м у Запорізькій області, а також орендує квартиру (55,5 кв. м) та два нежитлові приміщення (17,3 та 47,8 кв. м) в Києві.

Федоров є власником автомобіля Audi Q8 2019 року випуску, а його дружина — Audi A4 2016 року випуску. Також віцепрем’єр має власність у вигляді торгової марки SMMSTUDIO, а його дружина — торгову марку COVER.

У своїх минулих деклараціях Федоров вказав:

  • 2018 рік — 4,4 млн грн
  • 2019 рік — 5,5 млн грн
  • 2020 рік — 630 тис. грн
  • 2021 рік — 641 тис. грн
  • 2022 рік — 885 тис. грн
  • 2023 рік — 986 тис. грн

Раніше президент Володимир Зеленський оприлюднив декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік. Згідно з декларацією за минулий рік, доходи глави держави та членів його сім’ї склали 15 млн 286 тис. 193 гривні, зокрема дохід від погашення ОВДП – 8 млн 585 тис. 532 грн.

Зауважимо, НАЗК виконало вимоги прийнятого Верховною Радою України Закону № 3384-ІХ та забезпечило відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з врахуванням заходів безпеки, визначених п. 2-11 Прикінцевих положень Закону України “Про запобігання корупції”.

5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Вже 12 вересня президент ветував закон №9534 про відновлення електронного декларування, натомість народних проголосувати за відкриття реєстру декларацій.

20 вересня парламент проголосував законопроєкт про електронне декларування з правкою президента Володимира Зеленського про відкриття реєстру декларацій.

Згодом Зеленський підписав закон №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.

  • За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
  • Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
  • За результатами повної перевірки декларації за 2021 рік Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки декларування недостовірних відомостей у народного депутата на понад 5,8  млн грн.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.