ЦПД спростував фейки РФ про нібито оточення українських військових на Курщині
Джерело: ЦПД
Російська пропаганда продовжує поширювати фейки про нібито оточення українських військових у Курській області. Центр протидії дезінформації спростував цю інформацію та пояснив як розпізнати брехню.
Російські Telegram-канали розповсюджують відео, на яких “українські військові” нібито заявляють, що опинилися в оточенні на території Росії.
У Центрі протидії дезінформації пояснили, що насправді такі відео створені за допомогою технології дипфейк.
“Це можна легко помітити за неприродними рухами губ і мімікою, штучними рисами обличчя та спотвореною вимовою, легким мерехтінням зображення й оклюзією (змикання зубних рядів)”, – йдеться у повідомленні.
У ЦПД зазначили, що жодного оточення українських військових у Курській області немає.
“Жодного оточення українських військових у курській області немає. Про це неодноразово заявляли і Президент України , і Головнокомандувач ЗСУ, і Генеральний штаб. Метою подібної брехні є підрив довіри до української армії та командування, створення паніки серед громадян і деморалізація військових”, – пояснили в ЦПД.
-
У лютому лідер РФ Володимир Путін заявив, що російські військові нібито перетнули кордон Курської області з Україною. Водночас українська сторона стверджує, що йдеться лише про диверсійно-розвідувальну групу.
- Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони спростовує інформацію про масовий прорив військ РФ на кордоні Сумщини.
Команда технологів DOGE Ілона Маска, використовує штучний інтелект для моніторингу комунікацій принаймні одного федерального агентства з метою виявлення нелояльності до президента Дональда Трампа та його політичного курсу.
Українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці Росії.
Донька американської акторки Анджеліни Джолі — Шайло Джолі — була разюче схожа зі своєю матір’ю, коли її помітили на вихідних біля танцювальної студії в Лос-Анджелесі.
Війська США у Європі повідомили про планову передислокацію обладнання та американських військових з Ясьонки (Польща) до інших місць в країні. Хаб у Ясьонці є ключовим хабом допомоги Україні.
Високопосадовці Міністерства оборони США розглядають можливість виведення до 10 тисяч військовослужбовців зі Східної Європи.