Перша в історії місія космічних туристів навколо полюсів Землі успішно завершилася

Джерело: Associated Press

Четверо космічних туристів повернулися на Землю після того, як здійснили перший пілотований політ над північним та південним полюсами нашої планети.

Подорож місія SpaceX завершила, здійснивши посадку в Тихому океані поблизу узбережжя Південної Каліфорнії.

Як розповіли у виданні, місця для унікальної подорожі придбав мальтійський криптовалютний інвестор Чунь Ван, який відмовився назвати вартість 3,5-денної поїздки. До нього на борту приєдналися норвезька режисерка Янніке Міккельсен, німецька дослідниця робототехніки Рабе Рогге та австралійський полярний гід Ерік Філіпс.

“Це настільки епічно – споглядати вид пустелі, яка не закінчується”, – прокоментувала Рабе Рогге.

За словами Чунь Ваня, всі члени екіпажу страждали від космічної хвороби після того, як досягли орбіти. Однак наступного дня після пробудження вони почувалися добре і нарешті побачили перед собою Південний полюс.

Чотири члени екіпажу мали можливість спостерігати за полярними шапками з куполоподібного вікна, який відкривав 360-градусний вид.

Під час польоту космічні туристи задокументували вигляд полюсів з відстані 430 кілометрів, зробили перші рентгенівські знімки в космосі та провели низку інших наукових експериментів.

Група астронавтів назвали місію Fram2 на честь норвезького вітрильного корабля, який більше століття тому доставляв дослідників до полюсів. Частина оригінальної дерев’яної палуби човна супроводжувала екіпаж у космосі.

Після посадки космічного корабля всі четверо самостійно вибралися з капсули. Ці туристи стали першими людьми за 50 років, які повернулися з космосу в Тихий океан. Минулого разу схожу посадку зробили троє астронавтів NASA у ході місії “Аполлон-Союз” у 1975 році.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.