Протягом березня Координаційний штаб отримав понад 10 000 заявок щодо зниклих окупантів
Джерело: Координаційний штаб з питань поводження військовополоненими
Протягом березня до проєкту “Хочу найти” подали рекордні 10 тисяч заявок про зниклих безвісти російських військових.
За даними Координаційного штабу, щодня фіксується понад 320 нових звернень щодо зниклих загарбників, а загальна кількість заявок за березень сягнула 10 027 заявок.
Протягом березня найбільша кількість запитів надійшла щодо військових ЗС РФ з 74-ї ОМСБр та 15-ї ОМСБр, а кількість зниклих безвісти в 30-й ОМСБр подвоїлася порівняно з даними лютого цього року. Саме ці підрозділи останнім часом зазнають найбільших втрат завдяки зусиллям українських захисників.
Минулого місяця найчастіше російські окупанти зникали безвісти в Покровському районі Донецької області – 2 144 заявки на пошук, а також у Бахмутському районі – 933 заявки до проєкту. Лише з 810-ї бригади морської піхоти ЗС РФ в березні розшукують через “Хочу найти” 141 окупанта, що зник у Курській області Росії.
В Координаційному штабі зауважили, що Росія продовжує активно використовувати як “гарматне м’ясо” представників малих народів.
“Вже кілька місяців зростає кількість звернень щодо пошуку зниклих безвісти мешканців республіки Башкортостан. Лише в березні до проєкту надійшло 469 звернень від мешканців цієї республіки, що на 30% більше від запитів у лютому”, – йдеться у повідомленні.
Довідка: “Хочу найти” – це окремий проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, запущений у січні 2024 року аби сприяти проведенню обмінів військовополоненими.
За час існування проєкту до “Хочу найти” надійшло вже майже 80 тисяч запитів щодо зниклих безвісти військовослужбовців армії РФ. Однак ця цифра не включає загиблих і є в 2–3 рази меншою за загальну кількість зниклих безвісти росіян, адже ще не всі родичі звернулися до українського проєкту.
Проєкт підтвердив перебування в Україні в полоні 2 057 військових країни-агресора. Це дозволяє їхнім рідним вимагати від російської влади статусу військовополонених та повернення їх додому. 529 з них вже обміняли на захисників України, що перебували в російському полоні.
- Триває 1141-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 927 тисяч осіб.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.