Протягом березня Координаційний штаб отримав понад 10 000 заявок щодо зниклих окупантів
Джерело: Координаційний штаб з питань поводження військовополоненими
Протягом березня до проєкту “Хочу найти” подали рекордні 10 тисяч заявок про зниклих безвісти російських військових.
За даними Координаційного штабу, щодня фіксується понад 320 нових звернень щодо зниклих загарбників, а загальна кількість заявок за березень сягнула 10 027 заявок.
Протягом березня найбільша кількість запитів надійшла щодо військових ЗС РФ з 74-ї ОМСБр та 15-ї ОМСБр, а кількість зниклих безвісти в 30-й ОМСБр подвоїлася порівняно з даними лютого цього року. Саме ці підрозділи останнім часом зазнають найбільших втрат завдяки зусиллям українських захисників.
Минулого місяця найчастіше російські окупанти зникали безвісти в Покровському районі Донецької області – 2 144 заявки на пошук, а також у Бахмутському районі – 933 заявки до проєкту. Лише з 810-ї бригади морської піхоти ЗС РФ в березні розшукують через “Хочу найти” 141 окупанта, що зник у Курській області Росії.
В Координаційному штабі зауважили, що Росія продовжує активно використовувати як “гарматне м’ясо” представників малих народів.
“Вже кілька місяців зростає кількість звернень щодо пошуку зниклих безвісти мешканців республіки Башкортостан. Лише в березні до проєкту надійшло 469 звернень від мешканців цієї республіки, що на 30% більше від запитів у лютому”, – йдеться у повідомленні.
Довідка: “Хочу найти” – це окремий проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, запущений у січні 2024 року аби сприяти проведенню обмінів військовополоненими.
За час існування проєкту до “Хочу найти” надійшло вже майже 80 тисяч запитів щодо зниклих безвісти військовослужбовців армії РФ. Однак ця цифра не включає загиблих і є в 2–3 рази меншою за загальну кількість зниклих безвісти росіян, адже ще не всі родичі звернулися до українського проєкту.
Проєкт підтвердив перебування в Україні в полоні 2 057 військових країни-агресора. Це дозволяє їхнім рідним вимагати від російської влади статусу військовополонених та повернення їх додому. 529 з них вже обміняли на захисників України, що перебували в російському полоні.
- Триває 1141-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 927 тисяч осіб.
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив представникам США, що Україна на “90%” підтримує мирну пропозицію президента Дональда Трампа, яку представили на зустрічі у Парижі цього тижня.
Ізраїль не виключає атаки на ядерні об’єкти Ірану в найближчі місяці, попри те, що США ведуть перемовини з Іраном і поки що не готові підтримати такий крок.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Три роки тому, 18 квітня 2022 року, російські окупанти взяли в полон колишнього міського голову Херсона, тероборонівця Володимира Миколаєнка. Чоловіка помістили в колонію на території РФ і досі утримують там.