Керівники оборонних відомств з 30 країн проведуть переговори щодо майбутніх сил в Україні
Джерело: AP
Велика Британія та Франція організовують зустріч міністрів оборони з близько 30 країн, що відбудеться у четвер, 10 квітня, для просування ініціатив з розгортання військових сил в Україні з метою забезпечення виконання будь-якої майбутньої мирної угоди з Росією.
Ця зустріч стане першою після візиту до Києва високопосадовців з Великої Британії та Франції минулого тижня.
Зустріч проходитиме у штаб-квартирі НАТО і збере міністрів оборони країн так званої коаліції охочих. Очікується, що на зустрічі будуть уточнені домовленості, досягнуті під час попередніх переговорів між лідерами.
Зазначається, що США не братимуть участі в коаліційних зустрічах, проте успіх операції залежить від підтримки з боку США у вигляді авіації чи іншої військової допомоги. Однак адміністрація Трампа не взяла на себе жодних публічних зобов’язань щодо цього.
На фоні цієї невизначеності та попереджень США щодо того, що Європа має брати на себе відповідальність за свою безпеку і безпеку України в майбутньому, ці сили розглядаються як перший тест на здатність континенту захищати себе та свої інтереси.
Його склад залежатиме від умов майбутньої мирної угоди, але малоймовірно, що контингент буде розміщений на кордоні України з Росією. Швидше за все, він перебуватиме далі від лінії припинення вогню, можливо, навіть за межами України, і буде розгорнутий для протидії будь-яким можливим атакам РФ.
Повідомляється, що створення достатньо великих сил, здатних ефективно виконувати роль надійного засобу стримування, вимагає значних зусиль від країн, які після холодної війни значно скоротили свої збройні сили, але зараз здійснюють процес переозброєння. Британські офіційні особи зазначають, що потенційна чисельність військовослужбовців може варіюватися від 10 000 до 30 000 осіб.
Інші країни також неохоче надають своїх військових без підтримки з боку США.
Українські урядовці та військові аналітики стверджують, що російські війська планують розпочати новий наступ в Україні в найближчі тижні, аби збільшити тиск на Київ та зміцнити переговорну позицію Кремля в рамках можливих переговорів про припинення вогню.
У п’ятницю представники близько 50 країн зберуться в НАТО для обговорення надання військової підтримки Україні. Зустріч відбудеться під головуванням Великої Британії та Німеччини. Очікується, що міністр оборони США, Піт Хеггет, не братиме участі в цьому заході.
- За даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
- 27 березня у Парижі відбувся саміт “коаліції охочих” на підтримку України за участі лідерів 31 країни. Союзники зокрема обговорили створення міжнародної військової коаліції, гарантії безпеки, можливість розміщення контингенту та посилення тиску на РФ. Президент Володимир Зеленський закликав до розробки чіткого плану розміщення союзних сил.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.
Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.