Сейм Латвії підтримав вихід країни з конвенції про заборону протипіхотних мін
Джерело: Delfi
16 квітня Сейм Латвії остаточно ухвалив рішення про вихід країни з Оттавської конвенції, що забороняє використання, зберігання та виробництво протипіхотних мін.
Рішення було ухвалене з урахуванням необхідності посилення національної безпеки, оборонних можливостей та стримування в умовах нинішньої геополітичної ситуації.
За вихід з Оттавської конвенції проголосували 68 депутатів, проти висловилися 14 депутатів від опозиційних партій.
Міністерство закордонних справ Латвії, обґрунтовуючи вихід з Оттавської конвенції, підкреслило, що Росія своєю повномасштабною агресією проти України продемонструвала нехтування територіальними кордонами суверенних держав та міжнародним правом. У зв’язку з цим, для Латвії важливо зберегти свободу вибору та гнучкість у використанні різних систем озброєння та ухваленні рішень для зміцнення стримування та національної оборони.
Посилаючись на війну в Україні, в міністерстві підкреслили, що некеровані протипіхотні міни, у поєднанні з іншими мінами та системами озброєнь, підвищують летальність оборонних сил, затримуючи або зупиняючи масові рухи російських військ.
МЗС також дійшло висновку, що в умовах сучасної ситуації у сфері регіональної безпеки Оттавська конвенція обмежує оборонні можливості Латвії, повністю виключаючи використання ефективного засобу військової оборони – протипіхотних мін.
Оттавська конвенція була ухвалена в Осло 18 вересня 1997 року, а набрала чинності в 1999 році. До неї приєдналося понад 160 країн, серед яких більшість західних держав. До конвенції не приєдналися Китай, Росія, США, Індія та Пакистан.
Держави-учасниці Оттавської конвенції зобов’язуються не використовувати протипіхотні міни, не розробляти, не виробляти, не купувати і не передавати їх іншим державам. Вони також зобов’язуються не допомагати та не заохочувати до таких дій.
Кожна держава-учасниця повинна знищити всі протипіхотні міни або забезпечити їх знищення згідно з Конвенцією.
На момент приєднання Латвії до Оттавської конвенції не було військових чи стратегічних причин для відмови, але нинішня безпекова ситуація в Балтійському регіоні змінилася, зазначило Міністерство закордонних справ Латвії.
- У вівторок, 18 березня, міністри оборони Польщі, Естонії, Латвії та Литви запропонували своїм країнам вийти з міжнародної угоди про заборону протипіхотних мін, відомої як Оттавський договір.
-
Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що уряд країни має намір збільшити витрати на оборону до 3% від ВВП до 2029 року, аби протистояти загрозам з боку Росії. Фінляндія також планує вийти з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін.
-
Заступник міністра оборони Польщі Павел Бейда заявив, що в рамках програми “Східний щит” Польща має намір розмістити протипіхотні міни на кордонах з Росією та Білоруссю.
Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.
На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.
Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.