Погребиський розкритикував рішення суду відправити Прокопіва під цілодобовий домашній арешт

Джерело: Олександр Погребиський/Facebook

Депутат Київради від “Європейської Солідарності” Олександр Погребиський розкритикував рішення суду відправити заступника голови КМДА Володимира Прокопіва під цілодобовий домашній арешт.

Сьогодні, 22 квітня, речниця Київської міської прокуратури Ірина Винокурова у коментарі “Суспільному” повідомила, що голові фракції “Європейська Солідарність” у Київраді Володимиру Прокопіву обрано запобіжний захід у вигляд цілодобового домашнього арешту на два місяці.

Також суд відмовив народним депутатам, які хотіли взяти посадовця на поруки. Володимир Прокопів має одягнути засіб контролю – електронний браслет.

Прокопів прокоментував рішення суду, зазначивши, що “обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту було підготовленим наперед та є продуманим сценарієм з Банкової”.

“Це, без сумніву, спрямовано на дискредитацію мене особисто та нашої політичної сили Європейська Солідарність – Київ, яка має найбільшу фракцію у Київраді, і дуже “муляє” чинній владі”, – зазначив він.

Прокопів стверджує, що його звинувачують у тому, що він “якісно робив свою роботу під час початку повномасштабного вторгнення, коли місто було на межі гуманітарної катастрофи”.

“За версією прокурора, я неправильно реєстрував документи, чим порушив порядок документообігу. Думаю, кожен пам’ятає той час, коли був брак продовольства, медикаментів, пального, яке було необхідне насамперед для спецтехніки. Всі, хто залишилися тоді в Києві, добре пам’ятають паливну кризу, коли пальне можна було заправити в обмеженій кількістю в одні руки. У версії прокурора, система “Шлях”, якою користується вся країна, – це “незаконна схема”, – розповів він.

За словами Прокопів, сторона обвинувачення не бере до уваги, що люди отримували дозвіл, виїжджали за кордон та повернулися назад. “Не повернувся лише один водій бензовоза”, – уточнив він.

Голова фракції “Європейська Солідарність” у Київраді наголосив, що прокурори не озвучують, що завдяки його, вчасно ухваленому рішенню, було завезено сотні тонн гуманітарної допомоги для киян, військова та медична техніка, їжа, медикаменти та паливо.

Щодо обрання цілодобового арешту, Прокопів зазначив, що Банковій вигідно, щоб “я не зміг бути присутнім на пленарних засіданнях, займатися депутатською та публічною діяльністю, особливо в час, коли міська рада у процесі обрання нового секретаря”.

“Сторона обвинувачення не змогла сьогодні, навіть попри суспільний резонанс справи, оголосити, в чому полягає мій злочин? І якої шкоди я завдав державі, яким був мій мотив?”, – обурився він.

Пояснюючи свій мотив у залі суду Прокопів зазначив, що в “Україні розпочалася повномасштабна війна, коли російські танки були біля Києва, я впевнений, що я робив все можливе для забезпечення життєдіяльності міста, за тими процедурами, які на той час існували для усієї країни”.

“Потрібно було ухвалювати швидкі рішення, щоб протриматись і у прямому сенсі вижити. Якби повернути час назад, я б вчинив точно так само”, – резюмував він.

Своєю чергою, Олександр Погребиський розкритикував рішення суду. Він зауважив, що будь-який злочин повинен мати склад: мотив і мету. Вони є одними з основних у складі злочину, без них немає складу. Тоді як у справі Прокопіва склад відсутній.

Як розповів депутат, на запитання прокурора: “Навіщо ви надавали дозвіл на виїзд водіям бензовозів?”, Прокопів відповів, що була паливна криза і потрібно було швидко вирішувати це питання для Києва.

При цьому Прокопів розповів, що зрештою водії повернулись з паливом.

Сам же злочин, як зазначається, полягає в тому, що в компанії не було ліцензії щодо перевезення палива. За словами Погребиського, це питання не до Прокопіва, бо згідно постанови Кабміну він не мав жодного права цю ліцензію перевіряти.

Окрім того вказано, що Прокопів не вимагав гроші з перевізників та не переправляв злочинців чи зрадників за кордон.

Утім, йому все ж обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

“Насправді в Києві активно розпочався передвиборчий процес. І Прокопів голова найбільшої фракції в Київраді (“Європейської солідарності” – ред.) і щоб заблокувати роботу цієї фракції, що треба? Правильно ізолювати голову фракції, нашвидкоруч зклепавши справу без складу злочину… Хто ж зверне увагу на фоні всього того трешу який відбувається в судах! Му вже в автократії! Ми вже втратили здоровий глузд та право апелювати і захищатись Законом!”, – наголосив Погребиський.

  • 17 квітня депутат Київради Володимир Прокопів заявив, що вручення йому нової підозри є частиною політичного переслідування та спробою “зачистити” місцеве самоврядування у столиці.

У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.

22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.

Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.

22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.  Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.