Історик Сергій Плохій став лауреатом почесного ступеня Оксфордського університету

Джерело: Сергій Плохій/Facebook
Історик та професор Сергій Плохій, удостоєний звання лауреата почесного ступеня на церемонії “Encaenia”, що відбудеться 25 червня 2025 року.
“Я радий бути серед справді видатних людей, яких цього року відзначив Оксфордський університет, колиска західної вищої освіти. Щиро дякую всім, хто брав участь у процесі номінування”, – написав Сергій Плохій.
Довідка. Сергій Миколайович Плохій — український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті, де він також обіймає посаду директора Гарвардського українського наукового інституту. Один з провідних спеціалістів з історії Східної Європи. Член Українського ПЕН. Є членом наукової ради “Українського історичного журналу”.
Сергій Плохій є автором більше десятка книг з історії України та Східної Європи. Входить до складу наукової ради Українського історичного журналу.
У 2002—2005 роках книги Сергія Плохія вигравали перший приз Американської асоціації Українських студій (American Association for Ukrainian Studies).
2009 — премія Американської асоціації сприяння слов’янським дослідженням (“Early Slavic Studies Association Distinguished Scholarship Award”).
2015 — Премія Лайонела Ґелбера (Канада) за найкращу англомовну книжку 2014 року з історії міжнародних відносин “The Last Empire: The Final Days of the Soviet Union”.
2015 — Премія фундації Антоновичів.
2018 — Національна премія України імені Тараса Шевченка (за книгу “Брама Європи”).
2018 — британська Премія Бейлі Ґіффорд у галузі документалістики (за книгу “Чорнобиль. Історія трагедії”).
- Президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2025 рік. Відзнаку отримали діячі культури, мистецтва, літератури та журналістики.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.