РФ активізує розробку морських безпілотників – розвідка
Джерело: СЗР
Служба зовнішньої розвідки України повідомила, що росіяни активізували розробку морських безпілотників.
Так, у структурі міністерства оборони РФ створили міжвідомчу технічну раду з розвитку безпілотних систем і технологій морського застосування, яка має пришвидшити розроблення та впровадження морських безпілотних систем у ЗС РФ, зокрема безекіпажних катерів і дронів.
“Рада спрямує свою діяльність на підтримку розробки різних типів БЕК – “Катран”, БЕК “Скворец ВМФ” (FPV), важкого безекіпажного катера ГРК 700 “Визирь” та додаткових технологічних рішень, що можуть бути використані для розвитку морських безпілотних систем. Ідеться про системи зв’язку “Гермес”, програмно-апаратні комплекси “Площадь” та “Орбита”, універсальну наземну станцію управління для безекіпажних катерів тощо”, – повідомили у розвідці.
Міноборони РФ визначило конкретні терміни для втілення цих проєктів: до 31 серпня 2025 року – відбір найперспективніших технологій; до 31 жовтня 2025 року – проведення функціональних випробувань; після цього – формування державного замовлення, запуск серійного виробництва та офіційне взяття нової техніки на озброєння.
- Чорноморський флот Росії використав ракетний безпілотник для знищення українського військово-морського дрона.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.