26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Джерело: Букви
26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
Цього дня виповниться 39 років із дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Уночі 26 квітня 1986 року сталися два вибухи на четвертому енергоблоці. Вони повністю зруйнували реактор, зайнялась пожежа, що перекинулася на дах сусіднього третього енергоблока.
В атмосферу здійнялись радіоактивні речовини, зупинити виверження яких вдалось лише наприкінці травня. Всього в атмосферу потрапило 11 тонн ядерного палива.
Попри масштаби катастрофи, радянська влада намагалась замовчувати її. Через це 8,5 мільйонів мешканців України, Білорусі, Росії у перш дні після вибуху зазнали значних доз опромінення. Близько півмільйона з них померли від наслідків радіації.
27 квітня 1986 року у Данії та Швеції зафіксували різке зростання радіаційного фонду й звернулись до Москви. Радянському керівництву довелось визнати аварію на 4-му енергоблоці.
Однак громадянам СРСР офіційно нічого не повідомляли про масштаби трагедії. Мало того, 1 травня 1986 року радянська влада не скасувала у Києві святковий парад. На нього звезли тисячі людей, зокрема й дітей.
Точна кількість постраждалих від аварії залишається невідомою.
Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986 року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним “саркофагом”, а Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. Однак через великі пожежі та аварії зупинили спочатку другий, а потім і перший реактори. У 2000 році зупинили останній, 3 реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.
У 2016 році в зоні відчуження Чорнобильської АЕС створили радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Того ж року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.
- У ніч на 14 лютого Росія безпілотником атакувала Чорнобильську атомну електростанцію. Надзвичайну ситуацію ліквідували лише 7 березня.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що де-юре визнання російського контролю над Кримом може стати “бомбою уповільненої дії”.
У 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.
У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.
У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.
Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни “око за око” значно впливають на певні галузі промисловості.