ЄС проведе розслідування через тренд на надмірну худорлявість у TikTok
Джерело: Fast Company з посиланням на Politico
Регулятори ЄС ініціювали розслідування щодо хвилі відео в TikTok під хештегом #SkinnyTok, які просувають надмірну худорлявість. Вони мають намір оцінити, чи достатньо платформа робить для захисту дітей в інтернеті.
Останніми тижнями тренд SkinnyTok набув популярності в соцмережі. Користувачі публікують відео з порадами щодо екстремального схуднення та діляться дієтами. Ці ролики зібрали мільйони переглядів та вподобань.
Як розповіли у виданні, це викликало занепокоєння в урядах кількох європейських країн. Зокрема, міністерка цифрових технологій Франції Клара Шаппа назвала цей тренд неприйнятним.
“Ці відео пропагують надмірну худорлявість. Захист неповнолітніх в інтернеті – один із моїх пріоритетів”, – заявила вона у відео в TikTok.
Після цього Шаппа звернулася до французького медіарегулятора Arcom із проханням розпочати офіційне розслідування. У відомстві підтвердили, що вже співпрацюють з Європейською комісією у зв’язку з потенційною загрозою для громадського здоров’я.
Також речник Єврокомісії Томас Реньє заявив, що Комісія “обізнана з проблемою, на яку звернула увагу Франція”, і готова співпрацювати над її вирішенням.
Нині розслідування перебуває на початковому етапі, тривають переговори між Arcom і TikTok. Також справу вивчає організація Point de Contact, яка підтвердила, що співпрацює з владою.
Своєю чергою, в TikTok запевнили, що на платформі заборонено бодішеймінг, а також обмежено доступ до контенту, який демонструє шкідливі ідеали щодо тіла. Платформа додала попередження до такого контенту – тепер користувачі, які шукають хештег #SkinnyTok, бачать напис: “Ваша вага не визначає вас”, розміщений над відео.
- Вірусне відео в TikTok перетворило письменника Джонатана Стенлі з невідомого автора на підписанні книг у Barnes & Noble на бестселера Amazon.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.