На одеського журналіста напав персонал комунального Геріатричного будинку милосердя

Джерело: Інститут Масової Інформації

В Одесі напали на журналіста місцевого видання “Думська”. Інцидент трапився у комунальному Геріатричному будинку милосердя ім. святого цілителя Пантелеймона, куди журналіст прийшов у межах розслідування.

За даними ІМІ, кореспондент хотів увійти до їдальні закладу, аби сфотографувати, чим годують підопічних для репортажу “Корупція на літніх: в Одесі муніципальний притулок закуповує продукти за завищеними у рази цінами”.

У виданні повідомили, що до них звернулись підопічні закладу зі скаргами на їжу, та запросили журналістів подивитись, чим їх годують під час обіду.

Заклад не є закритим, а відтак його можна відвідувати на запрошення тих, кого там опікають.

“Коли репортер спробував увійти до їдальні, на нього накинулися кілька співробітниць закладу, намагаючись закрити об’єктив фотоапарата. Працівниці поводились агресивно, намагалися вибити техніку з рук кореспондента і навіть роздряпати йому обличчя”.

Таку поведінку персонал пояснив карантинними заходами, які начебто діють у закладі, та внутрішніми правилами, які забороняють перебування сторонніх осіб.

Відтак, з міркувань безпеки та щоб уникнути можливих репресій щодо підопічних закладу, журналіст змушений був залишити територію установи.

У коментарі ІМІ головний редактор “Думської” Юрій Басюк розповів, що вони вирішили не звертатись до правоохоронців через напад і не розвивати ситуацію, бо про це прохав сам журналіст, якого не пропустили до закладу.

Щобільше, журналіст вирішив не розголошувати своє ім’я під даними репортажем.

Натомість юрист ІМІ Володимир Зеленчук зауважив, що якщо геріатричний будинок є відкритим для населення чи туди можна потрапити за запрошенням – то він вважає громадським місцем, а відтак знімати там можна без відповідних дозволів.

“Крім того, доступ до інформації щодо діяльності підприємства комунальної власності не може обмежуватись. Як мінімум цих двох підстав досить для того, щоб стверджувати, що журналіст мав право проводити знімання в будинку для літніх людей, звісно з урахуванням того, що кожна людина в будинку може заборонити знімати особисто її”.

Водночас юрист зазначив, що варто зважати на наявність суспільного інтересу, який полягає в можливих ризиках корупційних правопорушень, які, на думку журналістів, стосуються діяльності цього закладу.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.