У Китаї семирічному хлопчику імплантували найменше у світі штучне серце

Джерело: Xinhua
Семирічний хлопчик із Китаю, який перебував на термінальній стадії серцевої недостатності, став наймолодшим пацієнтом у світі, якому імплантували бівентрикулярний допоміжний пристрій на магнітній подушці — найменше та найлегше штучне серце, доступне на ринку.
Хлопчик отримав нове штучне серце, яке важить лише 45 грамів та має діаметр 2,9 см.
У травні 2024 року йому було діагностовано дилатаційну кардіоміопатію, після чого він пережив важкий кардіогенний шок.
Оскільки не вдалося знайти донорське серце, яке підходило б для першої групи крові, лікарі вирішили використати вітчизняне штучне серце.
Під керівництвом кардіохірурга Донга Ніангуо була проведена п’ятигодинна операція з імплантації. За словами медиків, наступного дня після операції хлопчик почав дихати самостійно, а його серцева функція продовжує стабільно покращуватися.
Операцію провели на початку квітня в лікарні “Юніон” Медичного коледжу Тунцзі при Університеті науки і технологій Хуачжун у місті Ухань, центральний Китай.
За словами лікарів, цей прорив може змінити підхід до лікування серцевих захворювань у дітей у всьому світі.
Повідомляється, що дитяча серцева недостатність залишається серйозною медичною проблемою на глобальному рівні. У Китаї щорічно до лікарень потрапляють близько 40 000 дітей з важкою серцевою недостатністю, і від 7% до 10% з них потребують термінової трансплантації серця. Однак через хронічну нестачу донорських органів, щороку в країні проводять менше ніж 100 дитячих трансплантацій.
- Дослідники Американського хімічного товариства розробили шунт, який розширюється завдяки активації світлом. У разі успішних випробувань цей пристрій може зменшити кількість відкритих операцій на грудній клітині дітям.
- Нові наукові дані свідчать, що деякі чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань, такі як неправильне харчування чи високий рівень холестерину, мають значно сильніший вплив на жінок, ніж на чоловіків.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.