У Китаї семирічному хлопчику імплантували найменше у світі штучне серце

Джерело: Xinhua
Семирічний хлопчик із Китаю, який перебував на термінальній стадії серцевої недостатності, став наймолодшим пацієнтом у світі, якому імплантували бівентрикулярний допоміжний пристрій на магнітній подушці — найменше та найлегше штучне серце, доступне на ринку.
Хлопчик отримав нове штучне серце, яке важить лише 45 грамів та має діаметр 2,9 см.
У травні 2024 року йому було діагностовано дилатаційну кардіоміопатію, після чого він пережив важкий кардіогенний шок.
Оскільки не вдалося знайти донорське серце, яке підходило б для першої групи крові, лікарі вирішили використати вітчизняне штучне серце.
Під керівництвом кардіохірурга Донга Ніангуо була проведена п’ятигодинна операція з імплантації. За словами медиків, наступного дня після операції хлопчик почав дихати самостійно, а його серцева функція продовжує стабільно покращуватися.
Операцію провели на початку квітня в лікарні “Юніон” Медичного коледжу Тунцзі при Університеті науки і технологій Хуачжун у місті Ухань, центральний Китай.
За словами лікарів, цей прорив може змінити підхід до лікування серцевих захворювань у дітей у всьому світі.
Повідомляється, що дитяча серцева недостатність залишається серйозною медичною проблемою на глобальному рівні. У Китаї щорічно до лікарень потрапляють близько 40 000 дітей з важкою серцевою недостатністю, і від 7% до 10% з них потребують термінової трансплантації серця. Однак через хронічну нестачу донорських органів, щороку в країні проводять менше ніж 100 дитячих трансплантацій.
- Дослідники Американського хімічного товариства розробили шунт, який розширюється завдяки активації світлом. У разі успішних випробувань цей пристрій може зменшити кількість відкритих операцій на грудній клітині дітям.
- Нові наукові дані свідчать, що деякі чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань, такі як неправильне харчування чи високий рівень холестерину, мають значно сильніший вплив на жінок, ніж на чоловіків.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.