«Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться», – Даниленко про поховання героїв «Азовсталі»

Повідомляє Тетяна Даниленко в Facebook

Українська тележурналістка Тетяна Даниленко розповіла, що вже понад рік рідні не можуть поховати героїв, які боронили Маріуполь.

“Батьки й дружини більше року не можуть поховати своїх синів, чоловіків. Тіла в морзі. У когось – прах у крематорії, який вже не може зберігатися безкоштовно”, – зазначено в повідомленні.

Тетяна вказала, що рік тому родинам обіцяли, що для загиблих на “Азовсталі” створять меморіальний комплекс. Патронатна служба полку “Азов” виступила з ініціативою поховати захисників на пагорбі, де зараз розташоване Співоче поле.

В процесі дискусій з урядом та КМДА з’являлися різні інші варіанти – Лиса гора, розширення Берковецького кладовища, зрештою, Верховна Рада проголосувала за створення військового кладовища у Биківні – поруч із полеглими жертвами радянських репресій. Биківня стала компромісом між усіма.

“Із вчорашньої зустрічі з Лапутіною сім’ї (захисників – ред.) “Азовсталі” дізналися, що все перегралося. Мінвет виступає за те, щоб захисників Маріуполя поховали в селі Гатне Фастівського району Київської області. Чому і на яких підставах? Міністр не уточнила”, – вказала Даниленко.

У дописі зазначено, що заяви міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної звучали так: “Та ви просто хочете похайпувати”, “Син моєї доньки похований у селі і нічого страшного”.

Даниленко нагадала, яким важливим був подвиг героїв Маріуполя для України.

“Маріуполь дав час українській армії підготуватися до переможних битв – протягом весни-2022 росіяни гатили по місту з усього найпотужнішого, що мали. Бої за місто – один із найстрашніших епізодів в історії війн в принципі. Ніхто з античних часів і по сьогодні не воював у повній облозі 86 днів”.

 У дописі Даниленко також написала, що Юлія Лапутіна дорікає та “відкрито знущається” з родин загиблих захисників.

“Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться. Профільна чиновниця дорікає сім’ям героїв, що вони просто не хочуть забрати тіла, поховати в своїх селах і не турбувати цілого міністра… Складно передати словами моральний стан родин, з яких настільки цинічно й відкрито знущаються”.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.