12 травня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
12 травня відзначається Всесвітній день комунікацій та Міжнародний день обізнаності про синдром хронічної втоми. За церковним календарем вшановують пам’ять святого Єпіфанія.
Всесвітній день комунікацій. Популярне свято в католицькій церкві в неділю перед П’ятидесятницею. Засноване Папою Павлом VI 1967 року. Цей день має на меті підкреслити важливість спілкування для сприяння порозумінню, діалогу та єдності між окремими людьми та спільнотами.
Міжнародний день обізнаності про міалгічний енцефаломієліт. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про міалгічний енцефаломієліт, складну та виснажливу хворобу, яка вражає мільйони людей у всьому світі. Міалгічний енцефаломієліт, також відомий як синдром хронічної втоми, характеризується постійною втомою, яка не знімається під час відпочинку.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – Україна стала членом ЮНЕСКО (1954)
- Грузія – День Святого апостола Андрія Первозванного
- Сербія – День армії
- Фінляндія – День фінської ідентичності
- США – день вершкової помадки з горіхами
Цього дня у світі:
- 996 — у Києві освячена перша в Київській Русі кам’яна церква Десятинна
- 1311 — Інквізиція у Франції публічно стратила 54 лицарів Ордену тамплієрів
- 1364 — у Кракові створений Ягеллонський університет
- 1497 — Папа римський відлучив від церкви за єресь флорентійського ченця Джироламо Савонаролу
- 1551 — в Лімі на базі монастирської школи Домініканського ордена заснований університет Сан-Маркос — перший на американському континенті.
- 1881 — встановлено французький протекторат над Тунісом.
- 1926 — Руал Амундсен і Умберто Нобіле зробили політ на дирижаблі над Північним полюсом.
- 1927 — у Москві піднявся в повітря перший літак конструкції Яковлєва — АІР-1.
- 1929 — у Львові створена організація письменників Західної України — “Гроно”.
- 1937 — компанія Бі-Бі-Сі провела першу у світовій історії телетрансляцію (була показана церемонія коронації англійського короля Георга VI).
- 1949 — СРСР офіційно припинив блокаду Західного Берліна.
- 1954 — УРСР стала постійним членом ЮНЕСКО.
- 1965 — радянська автоматична міжпланетна станція “Луна-5”, запущена космічною ракетою 9 травня 1965, досягла поверхні Місяця в районі Моря Хмар.
- 1980 — на екрани вийшов перший радянський фільм-катастрофа “Екіпаж”.
- 1993 — Естонію прийняли до Ради Європи.
- 1994 — Азербайджан та Нагірно-Карабаська Республіка припинили військові дії на підставі Бішкекського протоколу.
- 2004 — в англіканській церкві введено посаду вебсвященика, який опікується приходом, що існує виключно в мережі Інтернет.
- 2007 — Андрій Данилко посів друге місце на пісенному конкурсі “Євробачення-2007”, поступившись Марії Шерифович із Сербії.
Яке сьогодні церковне свято:
12 травня в церковному календарі – день пам’яті святого Єпіфанія. Він був палестинським монахом, а також єпископом у місті Саламін, що в Кіпрі. Єпіфанія вважають одним з ранніх Отців Церкви. Найбільше він прославився тим, що викривав єресь. А головним вченням вважав письмена Орігена. Погляди Єпіфанія склалися під впливом аскетів Єгипту та Палестини, які боролися з аріанством.
Прикмети:
- На горобині багато квітів — буде хороший урожай ягід
- Похмурий ранок — буде літо дощовим
- Ясна зоря вранці — літо буде спекотним
- Хрущів багато — чекайте на засуху
Традиції:
- По можливості віряни йшли до храму і молилися, поминаючи мертвих.
- Також існувало повір’я, якщо поділитися хоча б чимось з іншою людиною, то вам повернеться сторицею.
Іменини сьогодні святкують:
Герман, Денис, Іван, Петро, Федір, Євдокія, Семен, Пилип.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 11 травня.
На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.
У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.
У Києві відзначили зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей, підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Фахівці закликають киян посилити заходи безпеки, зокрема ретельно мити руки з милом, вживати кип’ячену воду та обробляти овочі й фрукти.
Прямі предки тиранозавра рекса могли потрапити до Північної Америки близько 70 мільйонів років тому, перетнувши сухопутний міст між сучасним Сибіром та Аляскою. Про це йдеться у новому дослідженні команди палеонтологів з Університетського коледжу Лондона, очолюваної докторантом Кассіусом Моррісоном.
У гнізді лелек Грицика та Одарки, за яким ведеться онлайн-спостереження в Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині, вилупилися всі п’ятеро пташенят. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник парку Анатолій Подобайло.