Прикордонниці загрожує до чотирьох років за схему для ухилянтів
Джерело: ДБР
На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.
Обвинувальний акт скерували до суду.
Начальниця групи інспекторів на одному з пунктів пропуску в Одеській області за 3 тис. доларів США пропонувала ухилянтам безперешкодно перетнути кордон із Молдовою. За попередньою домовленістю чоловіки прибували у вихідний день, а фігурантка особисто випускала їх, не проводячи належної перевірки документів.
Зокрема встановлено, що посадовиця пропустила автомобіль, у якому перебували дві жінки та чоловік, проте до бази внесла лише жінок.
У березні 2025 року її викрито під час отримання чергового хабаря. Наразі вона відсторонена від посади. Дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Санкція статті передбачає до чотирьох років позбавлення волі.
- На Чернігівщині посадовця одного з терцентрів комплектування затримали під час отримання хабаря. Він обіцяв “допомогти” зняти з розшуку військовозобов’язаного.
- Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби.
- Працівники ДБР завершили розслідування стосовно військовослужбовця-дезертира з Харкова, котрий, замість повернутися до війська, організував канал незаконного переправлення ухилянтів до Європи за 7 тисяч євро.
- Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили ще чотирьох організаторів схем для ухилянтів. Серед затриманих – посадовець Конституційного суду України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.