Предки тиранозавра дісталися Північної Америки сухопутним мостом із Азії — нове дослідження

Прямі предки тиранозавра рекса могли потрапити до Північної Америки близько 70 мільйонів років тому, перетнувши сухопутний міст між сучасним Сибіром та Аляскою. Про це йдеться у новому дослідженні команди палеонтологів з Університетського коледжу Лондона, очолюваної докторантом Кассіусом Моррісоном. Дослідження було опубліковано в журналі Royal Society Open Science.

Учені використали математичне моделювання для реконструкції міграційних шляхів предків T. rex, які, ймовірно, емігрували з Азії через Берингову протоку. Висновки дослідження підтримують гіпотезу про близьку спорідненість тиранозавра з азійським тарбозавром, на відміну від інших північноамериканських хижаків, таких як дасплетозавр.

За словами Моррісона, на час міграції регіон був вкритий тропічними лісами з помірним кліматом, схожим на сучасну Британську Колумбію. Популяція тиранозавридів у той період була невеликою, що, ймовірно, пояснює рідкість їхніх решток у викопному літописі.

Дослідження також висуває версію, що скам’янілості предків тиранозавра можуть залишатися невиявленими в азійських регіонах. Крім того, вчені з’ясували, що T. rex та його родичі почали стрімко збільшуватись у розмірах після вимирання інших гігантських хижаків — кархародонтозавридів — близько 90 мільйонів років тому. Це вивільнило екологічну нішу на вершині харчового ланцюга, якою скористались тиранозаври.

До моменту масового вимирання динозаврів тиранозаври сягали ваги до 9 тонн — це приблизно як великий африканський слон або легкий танк. За словами дослідника Чарлі Шерера, це зростання було зумовлено і кліматичними змінами: у холоднішому середовищі, ймовірно, перевагу мали теплокровні тварини з покриттям із пір’я.

Плантації бананів у Латинській Америці та Карибському басейні опинилися під загрозою зникнення через зміну клімату. Згідно з дослідженням, майже 60% нинішніх територій вирощування бананів у цьому регіоні можуть стати непридатними до 2080 року.

Ізраїль звернувся до суддів Міжнародного кримінального суду з проханням скасувати ордери на арешт прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галланта.

12 травня військові Тайваню вперше здійснили бойове випробування американських реактивних систем залпового вогню HIMARS, що стало важливим етапом у посиленні обороноздатності острова на тлі зростаючої загрози з боку Китаю. 

Правоохоронці викрили на Київщині підпільний цех із виробництва сигарет, облаштований на території колишньої свиноферми. Потужності дозволяли виготовляти понад 50 тисяч пачок контрафактної продукції щодня. 

Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.