У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки з нацистськими документами

Джерело: Der Spiegel
У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки, котрі містили нацистські листівки, фотографії та пропагандистські матеріали. До опису та дослідження знайдених матеріалів залучили фахівців Музею Голокосту в Буенос-Айресі.
Згідно з судовими документами, вміст коробок до Аргентини надіслало посольство “третього рейху” в Токіо ще у червні 1941 року морським шляхом. Ймовірно, метою з поширення нацистської ідеології у Південній Америці. Однак після прибуття судна влада Аргентини конфіскувала вантаж, остерігаючись, що пропагандистські матеріали можуть загрожувати нейтралітету країни під час Другої світової війни.
Після поразки нацистської Німеччини у 1945 році чимало високопоставлених діячів гітлерівського режиму втекли саме до Аргентини.
У 2025 році Національний архів Аргентини оприлюднив 1850 документів, що стосуються перебування у країні таких воєнних злочинців, як Адольф Айхман — керівник “єврейського відділу” Головного управління імперської безпеки та один з організаторів Голокосту, а також Йозеф Менгеле — офіцер СС і лікар, відомий своїми нелюдськими експериментами над в’язнями Освенцима.
Раніше президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив розсекретити державні архіви про німецьких нацистів, що після Другої світової війни втекли до країни, підтвердив прем’єр-міністр Гільєрмо Франкос.
За словами Франкоса, у відкритий доступ потраплять документи про нацистів, які знайшли притулок в Аргентині та залишалися під захистом влади протягом багатьох років. Архіви містять інформацію про фінансові операції нацистів, зокрема через банки Швейцарії.
Мілей ухвалив це рішення у відповідь на звернення американського сенатора-республіканця Чака Грасслі, який у лютому просив допомогти в розслідуванні активів нацистів у банку Credit Suisse. Президент Аргентини також обговорював це питання з сенатором Стівом Дейнсом.
Мілей відомий своєю підтримкою Ізраїлю. У лютому він особисто відвідав країну та оголосив про перенесення аргентинського посольства до Єрусалима. Також він оголошував національний траур у зв’язку із загибеллю ізраїльських дітей від рук ХАМАС.
Після Другої світової війни в Аргентині переховувалися близько 5000 нацистів. Серед них були відомі військові злочинці – доктор Йозеф Менгеле, який проводив експерименти на в’язнях Аушвіца, та Адольф Ейхман, один з організаторів Голокосту.
У 2015 році аргентинські археологи виявили в джунглях руїни будівель, які, за припущеннями, могли використовуватися нацистами для укриття.
- Німецька поліція заарештувала вісьмох членів ультраправої організації “Саксонські сепаратисти”, підозрюваних у підготовці неонацистського захоплення влади на сході країни.
- Головний рабин України Моше Реувен Асман заявив, що російська пропаганда подібна до нацистської, наративи якої копіюють росіяни.
- Міністерство культури Литви пропонує запровадити у країні штрафи за зберігання нацистської та радянської символіки з метою її розповсюдження.
Президент США Дональд Трамп презентував лінійку парфумів, які вже доступні для придбання. До серії увійшли чоловічі одеколони “Fight Fight Fight” і “Victory 47”, а також жіночі парфуми з тими ж назвами.
У Данії з 1 липня набрала чинності реформа, котра зобов’язує жінок проходити військову службу на рівні з чоловіками. Нові правила стосуються всіх громадян, які досягли 18 років. До цього часу жінки могли вступати до армії лише за власним бажанням.
Спортивна драма “Формула-1” про чемпіонат з автоперегонів з Бредом Піттом у головній ролі зібрала $55,6 млн у перші вихідні в США. У міжнародному прокаті стрічка отримала $88,4 млн на 78 ринках.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
Компанія Microsoft змінить дизайн так званого синього екрану смерті й зробить його чорним. Це стане першою зміною кольору екрана за майже 40 років.