Понад третина агрокомпаній відчуває дефіцит кадрів
Джерело: Всеукраїнська аграрна рада
Сільське господарство входить до переліку галузей з найбільшим дефіцитом кадрів. Так, майже 39% аграрних компаній в Україні мають труднощі з пошуком персоналу.
Про це йдеться у дослідженні “Оцінка ринку праці України 2024–2025”, проведеного Helvetas Ukraine у співпраці з Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України. У дослідженні взяли участь близько 55 тисяч роботодавців, які забезпечують роботою понад 4,2 млн людей.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Дмитро Кохан розповів, що у всіх опитуваннях учасників ВАР, проблематика ринку праці залишається серед найактуальніших.
“Йдеться насамперед про дефіцит кадрів, особливо кваліфікованих фахівців. Але якщо говорити відверто, головна проблема — мобілізація”, — зазначив Кохан.
Він наголосив, що оборона країни й захист української землі є пріоритетом. Водночас аграрна галузь, як і багато інших сфер економіки, вже гостро відчуває кадровий тиск, спричинений мобілізаційними процесами.
Крім того, викликами для агросектору залишається урбанізація та відтік молоді з сільської місцевості, що ускладнює пошук кадрів на місцях. Наразі організація запровадила освітню програму “Агросфера” у школах.
“Це факультативний курс, який знайомить учнів із сучасною аграрною галуззю. Наразі він реалізований у 150 школах, ще 85 викладачів проходять навчання, щоб наступного року охопити вже понад 230 навчальних закладів”, — розповів заступник голови ВАР.
Кохан також вказав на проблему якості професійної освіти. За його словами, сільськогосподарська техніка, з якою працюють українські підприємства, кардинально змінюється кожні п’ять років. Але в освітніх закладах часто бракує сучасної матеріально-технічної бази.
“Якщо викладач показує студенту старі моделі техніки, а на підприємстві треба працювати на сучасних — доводиться ще півтора року донавчати працівника на практиці”, — резюмував Дмитро Кохан.
- За даними Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) протягом квітня з України експортували 4,1 млн тонн сільськогосподарської продукції, що на 23,4% менше, ніж у березні.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України.
- Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль розповів, що минулого року агросектор забезпечив майже 60% валютного виторгу України.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.