У Великій Британії чоловік відсидів 38 років у в’язниці за вбивство, якого не вчиняв
Джерело: The Guardian
У Великій Британії чоловік помилково провів у в’язниці 38 років за вбивство, якого, як виявилось, він не скоював.
Пітера Саллівана помилково засудили у 1987 році за вбивство квіткарки і працівниці пабу, 21-річної Діани Сіндалл.
Стверджувалося, що в серпні 1986 року Салліван, програв матч з дартсу, добряче випив і вийшов на вулицю, озброївшись ломом. Там він випадково зіткнувся з Сіндалл.
Її квітковий фургон зламався по дорозі додому зі зміни в пабі, і вона йшла до заправки, коли її забили до смерті і піддали сексуальному насильству. Її тіло залишили частково роздягненим і понівеченим.
Салліван завжди заявляв про свою невинуватість, і його адвокати вже двічі намагалися домогтися скасування вироку.
Нові експертизи показали, що ДНК Саллівана не була присутня у зразках, збережених на той час.
У заяві, зачитаній адвокаткою від його імені, Салліван сказав, що йому завдали занадто багато жахів, щоб розповідати про них у деталях.
“Бог мені свідок, сказано, що правда визволить вас. Шкода, що вона не дає часових рамок, як ми просуваємося до вирішення заподіяної мені кривди, я не злюся, я не відчуваю гіркоти. Я просто дуже хочу повернутися до своїх близьких і сім’ї, тому що я повинен максимально використати те, що залишилося від того часу, який мені відведено в цьому світі”, – заявив він.
Зараз Пітеру Саллівану 68 років. Його випадок вважають найтривалішою судовою помилкою в історії Великої Британії.
- Американець Кріс Пелкі був застрелений три роки тому під час суперечки на дорозі. Коли його вбивці виносили вирок, рідні Пелкі згенерували його образ з допомогою штучного інтелекту, і на суді Пелкі “звернувся” до зловмисника.
- Поліція штату Огайо, США, оголосила про розкриття справи, яка залишалася нерозкритою 43 роки. Жертвою була 18-річна офіціантка Дебра Лі Міллер, яку вбили у її квартирі в Менсфілді (Південна Дакота) ще в 1981 році.
- Слідчі Вісконсину з допомогою генетичної генеалогії зуміли розкрити вбивство 50-річної давнини і висунути звинувачення підозрюваному.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.