Суд Італії відхилив позов нащадків останнього короля країни про повернення їм коштовностей

Джерело: The Guardian

Суд в Італії відхилив позов нащадків останнього монарха країни про повернення їм королівських коштовностей.

Ще у лютому 2022 року нащадки родини монархів Італії подали до суду на Італійську державу. У позові вони вимагали повернути їм коштовності, які майже 78 років зберігались у банківській комірці Банку Італії – центрального банку країни.

Позов подали після того, як нащадки короля Умберто II Савойського не змогли досягти угоди з банком про повернення коштовностей. Мовиться про понад 6000 діамантів та 2000 перлин, закріплених на брошках, намистах, діадемах, які носили принцеси та королеви упродовж 85-річного існування італійської монархії. Вартість прикрас оцінюється у 300 мільйонів євро.

Але цього тижня суд у Римі відхилив позов нащадків короля, наголосивши, що їхні вимоги “явно необґрунтовані”.

Оліна Каполіно – юристка Банку Італії – привітала таке рішення.

“Як громадянка, я тепер сподіваюсь, що держава невдовзі виставить ці історичні коштовності у музеї”, – сказала вона.

Банк Італії отримав королівські коштовності 5 червня 1946 року – через три дні після того, як італійці проголосували за скасування монархії та за дев’ять днів до того, як Умберто II – який був королем лише 34 дні – був вигнаний разом зі своїми нащадками чоловічої статі.

Умберто II тоді попросив міністра королівського дому Фальконе Лучіферо передати коштовності на зберігання Луїджі Ейнауді – тодішньому керівнику Банку Італії, який зрештою став президентом.

Повідомляється, що ці коштовності стали єдиними, що не конфіскувала Італійська держава після скасування монархії, відтак нащадки короля сподівались, що це допоможе повернути коштовності їм.

Після вироку суду адвокат нащадків Серджіо Орланді повідомив, що його клієнти готують апеляцію до Європейського суду з прав людини. У ній вони також вимагатимуть від держави компенсувати їм вартість всієї нерухомості, яка належала Умберто II.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.

У Каталонії, на північному сході Іспанії, поліція розслідує загибель двох чоловіків під час масштабної лісової пожежі поблизу міста Коско в провінції Ллейда. Їхні тіла виявили пожежники у вівторок під час гасіння вогню.

Міністерство оборони України запросило телефонну розмову з американськими партнерами для уточнення деталей оборонних постачань на тлі повідомлень про їхнє призупинення.