Україна не проголошуватиме нейтральний статус – Зеленський

Джерело: брифінг президента

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

Так, після кількох телефонних розмов з американським президентом Дональдом Трампом, Зеленський підтвердив, що Україна не розглядає для себе нейтральний статус.

В України є статус, він є у Конституції — там все написано, — наголосив глава Української держави.

Зауважимо, раніше спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Дозвольте мені навести вам один приклад. Приклад того, що ми були дуже чіткі. НАТО не обговорюється. Ви не будете частиною НАТО. Це не є чимось новим. Ми говоримо про це з лютого 2008 року, коли посол Бернс сказав Кондолізі Райс, що це занадто далеко. Я писав про це в 2013, – сказав Келлог.

Водночас він зазначив, що є “обхідні шляхи”, над якими Україна може працювати.

Тож ви не хочете починати з проблеми, викидати її назовні, і не бачити для неї рішення, а ми його маємо. І це охоплює все, про що ми говоримо, і наступного тижня в Лондоні ми повинні отримати досить хороші результати, принаймні, я в це вірю, – додав генерал.

Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, втім, вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.

Наступна адміністрація США може ухвалити рішення дозволити Україні вступ до НАТО, — уточнили американські посадовці.

Водночас у США усвідомлюють, що Україна не відкидає всі обмеження, які б унеможливлювали її членство в НАТО.

Білий дім також виступає проти демілітаризації української армії, чого вимагали в Кремлі. Таких обмежень мирний план адміністрації Трампа не передбачає.

Окрім цього, Сполучені Штати не вимагатимуть, щоб Україна визнавала Крим російським. Такого рішення у Дональда Трампа не очікують і від Європи.

Після розмови з Володимиром Путіним, Трамп заявив, що Росія та Україна “негайно” розпочнуть переговори щодо припинення вогню, хоча Кремль не підтвердив конкретні терміни. Своєю чергою, Путін висловив готовність працювати над меморандумом про майбутню мирну угоду, однак, знову повторив необхідність усунення “першопричин”.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.