Цього року Україна отримає від Чехії ще 400 тисяч артснарядів – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що торік у межах чеської ініціативи в Україну надійшло близько 1,5 млн снарядів різного калібру, а цього року очікується постачання ще 400 тисяч.

Шмигаль зазначив, що від початку 2022 року країна отримала від Чехії 900 мільйонів доларів військової допомоги.

У межах чеської ініціативи торік до України надійшло близько 1,5 мільйона снарядів різного калібру, а цього року очікується додаткове постачання ще 400 тисяч.

Крім того, річна сума допомоги Чехії Україні була збільшена до понад 43 мільйонів доларів.

Також на підтримку енергетичного сектору країна отримала від Чехії 80 мільйонів євро.

“Ми підтвердили важливість подальшого збільшення військової, фінансової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. Будемо зміцнювати інтеграцію української та чеської оборонних індустрій. Крім того, домовилися про співпрацю у сфері підготовки українських пілотів літаків F-16”, – зазначив Шмигаль

Прем’єр-міністри домовилися активізувати двосторонню торгівлю, співпрацю в енергетиці, аграрному секторі, транспорті, медицині та відбудові.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.