Фінляндія «готується до гіршого» через збільшення військової присутності РФ на кордоні
Джерело: The Guardian
У Фінляндії заявили, що “готуються до гіршого” та пильно стежать за діями Кремля, зважаючи на те, що РФ збільшує свою військову присутність поблизу російсько-фінського кордону.
За словами очільника стратегічного відділу фінських сил оборони, генерал-майорі Самі Нурмі, Фінляндія очікує, що Росія нарощуватиме сили уздовж кордону, зокрема якщо буде припинення бойових дій в Україні.
21 травня прикордонна служба Фінляндії повідомила, що побудувала перші 35 кілометрів паркану – з 200 запланованих – на кордоні з РФ. Паркан оснащений камерами і датчиками для розпізнавання людей і тварин, які перетинають кордон.
Нещодавні супутникові фото, опубліковані у NYT, свідчать, що Росія розширює військову інфраструктуру поблизу Фінляндії.
Зокрема тут розмістили низку палаток, військову техніку, реконструкцію укриттів для винищувачів та почали будівництво на вертолітній базі, яку раніше не використовували.
“Вони змінюють структури, і ми бачимо помірну підготовку, коли мовиться про будівництво інфраструктури поблизу наших кордонів, а це означає, що вони, як тільки, ми сподіваємось, закінчиться війна в Україні, почнуть повертати сили, які воювали в Україні, насамперед сухопутні війська”, – сказав Нурмі.
Хоча дії РФ не стали неочікуваними для Фінляндії, яка стала членом НАТО у 2023 році, Нурмі наголосив, що вони “дуже уважно” стежать за діями Росії.
“Вони роблять це поетапно. Я б сказав, що це все ще помірні цифри. Це не масштабне будівництво, але у певних місцях будується нова інфраструктура та готують, звозять нове обладнання”.
За словами Нурмі, потрібно також спостерігати за тим, куди РФ відправляє більше військ: в Україну чи до кордону. На цей час, додав він, Росія робить “і те, і інше”.
Коментуючи дії Росії президент США Дональд Трамп сказав, що зовсім не хвилюється через це, бо Фінляндія та Норвегія будуть у повній безпеці.
Нурмі також наголосив, що поки прямої військової загрози для Фінляндії чи НАТО з цього напрямку немає, але додав, що як тільки вони стали членом альянсу – Росія оголосила про зміну військової позиції на кордоні.
Мешканці Фінляндії кажуть, що погрози з боку Росії – далеко не новина для них.
“Ми звикли чути від Росії всякі погрози, і ми знали, що як тільки ми станемо членом НАТО, вони скажуть, що нарощуватимуть свою присутність на кордоні. І, ймовірно, так і буде, просто тому, що це Росія”.
- 11 квітня парламент Фінляндії одноголосно підтримав пропозицію уряду щодо заборони на придбання нерухомості громадянами Росії.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.