Освіта нової України: як реалізується наймасштабніша трансформація системи освіти

27 травня відбулася конференція “Освіта нової України”, організована Міністерством освіти і науки під егідою Офісу Президента України. На події презентували результати трансформацій у сфері освіти та подальші кроки на шляху до наймасштабнішого оновлення освітньої інфраструктури.
Будівництво підземних шкіл-укриттів, оновлення змісту освіти, створення сучасних лабораторій, модернізація їдалень у школах і майстерень у профтехах, доступна вища освіта — все це частина нової освітньої екосистеми.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що освіта — це простір, де народжується майбутнє країни. Парламент працює над тим, щоб кожен рівень освіти мав надійне законодавче й ресурсне підґрунтя.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль зазначив: у 2024–2025 роках держава інвестує понад 22,56 млрд гривень у трансформацію освіти. Йдеться про всі рівні — від дитсадків до університетів. Попри війну, країна створює сучасну, безпечну, практичну систему освіти.
Віцепремʼєр Михайло Федоров підкреслив, що освіта стає гнучкою й орієнтованою на потреби кожної дитини. Зміни охоплюють усі ланки, а зміст освіти оновлюється з фокусом на критичне мислення, взаємодію та свободу вибору.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий наголосив на ролі безпеки. Уже 164 тис. дітей повернулися до очного навчання, відкрито 15 підземних шкіл, ще понад 200 — на етапі підготовки. Передбачено майже 12 млрд грн на доплати для вчителів. Освіта триває, попри війну.
Три ключові трансформації:
Безпека: 15 підземних шкіл уже відкрито, понад 180 — у роботі. Відновлено 1652 освітні заклади.
Інфраструктура: У 120 профтехах і коледжах створено сучасні навчальні простори в межах #100майстерень (1 млрд грн). 3,3 млрд грн — на обладнання для Нової української школи, майже 500 млн — на STEM-кабінети.
Зміст і якість: Із 2027 року учні обиратимуть профіль і предмети. Реформа старшої школи стартує в 30 ліцеях уже 2025-го. Також запускають оновлений зміст природничих і технологічних дисциплін. Паралельно впроваджуються короткострокові програми для виходу молоді на ринок праці.
За даними синоптиків у четвер, 29 травня, в Україні очікуються дощі, місцями з грозами.
Федеральний суд США постановив, що американський президент Дональд Трамп перевищив свої повноваження, коли запровадив масштабні мита на іноземні товари.
Україна отримає далекобійне озброєння, засоби ППО та підтримку оборонної промисловості в межах узгодженого з Німеччиною пакета допомоги на загальна вартість у €5 мільярдів. Фінансування вже схвалене Бундестагом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.