15 червня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
15 червня відзначають День захисту людей похилого віку, Всесвітній день вітру, День фотографії природи та Міжнародний день прибиральника. Християни сьогодні вшановують пророка Амоса.
День захисту людей похилого віку: літні люди, ті яким за 60-ть, також потребують захисту, і це попри той факт, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає підростаючому поколінню. І все ж вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, не рідко опиняючись за межею бідності, у злиднях і не затребувані суспільством по справедливості і набутої вікової гідності. Почастішали і випадки зловживань щодо літніх людей.
Всесвітній день вітру: енергія вітру є одним з найбільш відновлюваних джерел енергії, що швидко зростають у світі. Енергія вітру має безліч переваг: вона економічна, є джерелом екологічно чистого палива та невичерпна.
День фотографії природи: фотографування природи – дуже популярна сфера діяльності. Це не дивно, оскільки вона виводить вас надвір і дозволяє побачити нашу планету так, як інші можуть просто пропустити.
Міжнародний день прибиральника: мета цього дня – визнання і повага до важливої роботи, яку виконують прибиральники і двірники для підтримки здоров’я і благополуччя підприємств і спільнот по всьому світу. 15 червня було обрано як офіційну дату, оскільки це річниця маршу 1990 року “Справедливість для прибиральників” (Justice For Janitors) у Сенчурі-Ситі, Лос-Анджелес. Марш “Справедливість для прибиральників” закінчився тим, що 50 поліцейських із кийками побили протестувальників і поранили десятки демонстрантів.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Італія – День інженера
- Азербайджан – День національного порятунку
- Данія – День Короля Вальдемара II і День возз’єднання або День прапора.
- Коста-Рика – День посадки дерев
- Киргизстан – День працівника протипожежної служби
Цього дня у світі:
- 1215 — англійський король Джон Безземельний скріпив своєю печаткою Велику Хартію Вольностей (Magna Charta), яка гарантувала права та привілеї лицарства, надання свободи дій церкві та зобов’язувала короля дотримуватися державних законів (перша “неписана конституція” Англії).
- 1775 — за наказом Катерини II російські війська під командуванням генерала Петра Текелі (серба за національністю) зруйнували Запорізьку Січ.
- 1830 — у Севастополі почався “чумний бунт” матросів, невдовзі придушений військами.
- 1834 — відкрито Київський університет.
- 1844 — Ч. Гуд’їр запатентував метод вулканізації гуми.
- 1851 — у Балтиморі молочар Джекоб Фуссель заснував першу у світі фабрику з виробництва морозива.
- 1869 — Джон Веслі Гаят запатентував целулоїд.
- 1903 — у Російській імперії прийнятий закон, про відповідальність підприємців за нещасні випадки з робітниками на виробництві
- 1924 — керівником ФБР призначено Едгара Гувера, котрий пробув на цьому посту наступні 48 років, аж до своєї смерті в 1972 році.
- 1940 — Червона армія окупувала Литву.
- 2007 — Прем’єрний показ першого українського анімаційного мультсеріалу “Лис Микита”.
- 2014 — вперше в історії чемпіонатів світу з футболу під час гри Франція — ГондурасГондурас, довела свою ефективність також історично вперше запроваджена на ЧС-2014 автоматична система визначення голу ‘GoalControl’.
Яке сьогодні церковне свято:
15 червня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Амоса. Амос народився в місті Текоа, недалеко від Віфлеєма. Він був пастухом і від дитинства був привчений до праці. Амос виступав проти ідолопоклонства та соціальної несправедливості. У своїх проповідях Амос відстоював суворий монотеїзм та закликав до милосердя. Він розповідав про недоліки суспільства та закликав до рівності перед Богом. Його писання вплинуло на інших пророків, зокрема на Ісаю та Михея. В новозавітних Діяннях Апостольських першомученик Стефан цитує Амоса в своїй промові.
Прикмети:
- Якщо весь день холодний і мокрий, то негода триватиме до кінця червня.
- День похмурий, але ввечері з’явилося сонце – скоро погода покращиться.
- Багато роси на траві вранці – до спекотної і сонячної погоди.
- Дощ сьогодні віщує неврожай фруктів через гниття, але великий урожай грибів.
- Собаки і коти неспокійно поводяться і ховаються в тихі місця – до негоди.
- Усю ніч співають співочі птахи – до гарної погоди.
Традиції:
- Наближалося важливе для наших предків літнє сонцестояння. Дівчата починали плести купальські вінки, до яких додавали лікарські та магічні трави. Це були не лише прикраси, а й потужні обереги від злих сил. Вінок вішали в хаті, хліві чи сараї для захисту приміщення від нечисті. Незаміжні дівчата плели любовні вінки з берізкою, які дарували судженому.
- День сприятливий для домашніх клопотів, прибирання, дрібного ремонту, роботи в саду і городі, можна збирати лікарські трави. Добре цього дня подати милостиню або допомогти нужденним.
Іменини сьогодні святкують:
Григорій, Єфрем, Кіра, Михайло, Модест, Семен, Федір.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 14 червня.
Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що країна розглядає можливість відмови від нейтрального статусу на тлі загрози з боку Росії.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.