США знімають санкції з російських банків, що фінансують АЕС «Пакш-2» в Угорщині – «Росатом»
США виключать з-під санкцій низку російських банків і страхових компаній, пов’язаних із проєктом добудови угорської атомної електростанції “Пакш-2”. Про це повідомили російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на “Росатом”.
За даними компанії, таке рішення дасть змогу пришвидшити реалізацію проєкту, який довгий час буксував через фінансові обмеження. Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що США скасували санкції, які ускладнювали будівництво нових енергоблоків угорської атомної електростанції “Пакш-2”.
Йдеться про будівництво двох нових енергоблоків угорської АЕС “Пакш” – одного з найбільших енергетичних проєктів у Східній Європі. Він повністю базується на російських технологіях і обладнанні, а ключові компоненти для станції виготовляються в Росії та Франції.
Домовленість між Будапештом і Москвою була досягнута ще у 2014 році, але реалізація проєкту неодноразово затримувалась через міжнародні санкції, запроваджені після початку війни РФ проти України.
- Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив результати консультативного референдуму щодо вступу України до ЄС. За його даними, у голосуванні взяли участь понад 2 мільйони угорців, з яких 95% висловилися проти членства України в Європейському Союзі.
Триває 1583-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
25 червня відзначають День моряка, Всесвітній день Вітиліго, День кольорового ТБ та Всесвітній день боротьби з коридою. Християни сьогодні згадують преподобномученицю Февронію.
За даними синоптиків у четвер, 25 червня, у частині областей очікуються короткочасні опади.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.