Долар переживає найгірший період з 1973 року – NYT
Джерело: The New York Times
Долар почав новий рік з найгірших результатів за понад півстоліття.
Як розповіли в газеті, валюта США за останні шість місяців ослабла більше ніж на 10% порівняно з кошиком валют основних торгових партнерів країни.
Востаннє долар ослаб настільки ж на початку року у 1973 році, після того, як США зробили масштабний крок, який поклав кінець прив’язці долара до золота.
Згідно з повідомленням, цього разу зміни спричинила політика президента Трампа, спрямована на переосмислення світового порядку через агресивні торгові тарифи та більш ізоляціоністську зовнішню політику.
“Комбінація торгових ініціатив Трампа, занепокоєння щодо інфляції та зростання державного боргу послабила долар, який також страждав від поступового зниження довіри до ролі Сполучених Штатів у глобальній фінансовій системі. Це означає, що для американців стало дорожче подорожувати за кордон, а для іноземців – менш привабливо інвестувати в Сполучені Штати, що знижує попит, коли уряд намагається залучити більше коштів. Водночас слабший долар повинен допомогти американським експортерам та зробити імпорт дорожчим”, – йдеться в повідомленні.
Спершу долар різко зростав після переобрання Трампа. Інвестори на фондовому ринку сприймали це як знак економічного зростання та бізнесу, що ймовірно привернуло б інвестиції з усього світу і збільшило попит на американську валюту. Однак після піку у середині січня індекс долара почав падати.
За оцінками експертів, наслідки падіння долара є далекосяжними. Американських інвесторів слабший долар може заохотити цікавитися іншими країнами. Уже зараз пенсійні фонди, серед інших інвесторів, заявляють, що вони через падіння американської валюти все більше звертають увагу на ринки за межами США.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати уже почали отримувати “рекордні доходи” від мит, запроваджених на імпорт товарів з інших країн.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.
“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.