Папа призначив нового очільника Комісії із захисту неповнолітніх: що про нього відомо

Джерело: Vatican News
Папа Римський Лев XIV призначив французького єпископа Тібо Верні новим очільником Папської комісії із захисту неповнолітніх для боротьби з насиллям проти неповнолітніх у церкві.
Як пише The Associated Press, Верні увійшов до комісії в 2022 році, а у Франції очолює раду із захисту дітей при конференції єпископів. У країні, що пережила низку розслідувань про насильства в церкві, він перевіряв роботи центрів, які приймають заяви від постраждалих. Таку практику ввели після публікації звіту, де йшлося про сотні тисяч жертв — близько 330 тисяч дітей — за сім десятиліть.
59-річний Олів’є Верні очолив Папську комісію із захисту неповнолітніх, замінивши американського кардинала Шона ОʼМеллі — колишнього архієпископа Бостону. Саме ОʼМеллі ініціював створення цієї дорадчої групи у 2014 році. Вона мала допомагати церкві виробити ефективні підходи до захисту дітей та боротьби з насильством.
Кардинал ОʼМеллі підтримав нове призначення, зазначивши, що Верні має практичний досвід у роботі з постраждалими в партнерстві з правоохоронцями й держустановами.
У відповідь Верні подякував за довіру. Водночас він назвав ОʼМеллі моральним орієнтиром для церкви — зокрема через те, що той не мовчав навіть у ситуаціях, коли Папа Франциск ухвалював спірні рішення у справах про насильство.
Як нагадали у виданні, під час понтифікату Папи Франциска, який тривав 12 років, скандали через насильство в церкві стали глобальними. Через це Папська комісія із захисту неповнолітніх спершу втратила свій авторитет. Її пропозиція створити спеціальний суд для єпископів, які приховували злочини священиків, так і не була реалізована. Згодом, після оновлення складу та переформатування, комісія стала платформою, де жертви можуть говорити, а єпископи — отримувати поради щодо того, як протидіяти насильству в лавах духовенства.
- У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.
У передмісті Москви, в Одинцово, застрелився колишній міністр транспорту Росії Роман Старовойт. Його смерть сталася наступного дня після того, як Володимир Путін підписав указ про звільнення чиновника з посади.
16 червня помер 57-річний Валерій Зеленський – український військовий, який провів понад три роки в російському полоні та повернувся додому під час обміну “1000 на 1000” у травні цього року. До полону чоловік служив у 53-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, мав звання старшини та був сапером. Його рідні розповідають, що після повномасштабного вторгнення Валерій разом із побратимами допомагав оборонцям Маріуполя – зокрема, доставляв зброю на позиції. Під час однієї з таких поїздок його захопили ворожі сили.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про нові факти привласнення культурної спадщини України на території тимчасово окупованого Криму. На порталі War&Sanctions у розділі “Викрадена спадщина” оприлюднено інформацію про 110 культурних цінностей, які були виявлені під час незаконних археологічних розкопок, проведених окупантами у 2014–2025 роках.
Італійський бренд одягу Prada заявив, що визнає індійське коріння нової лінії сандалів, представленої в червні на Тижні моди в Мілані, після звинувачень в культурній апропріації.
В Австралії медичні служби штату Вікторія рекомендують провести тестування на інфекційні захворювання для 1200 дітей після того, як співробітника дитячого садка в Мельбурні звинуватили в сексуальному насильстві над немовлятами та дітьми, які були під його наглядом.