ГУР оприлюднило дані про 110 культурних цінностей, які росіяни привласнили в окупованому Криму
Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про нові факти привласнення культурної спадщини України на території тимчасово окупованого Криму. На порталі War&Sanctions у розділі “Викрадена спадщина” оприлюднено інформацію про 110 культурних цінностей, які були виявлені під час незаконних археологічних розкопок, проведених окупантами у 2014–2025 роках.
Йдеться, зокрема, про артефакти, знайдені на території об’єктів “Поселення Артезіан”, “Генуезька фортеця Чембало” та Південного передмістя Херсонесу Таврійського. Крім того, розвідка повідомляє про цінності з території городища Кадиківське (римський табір), де російська окупаційна влада в Севастополі планує збудувати торговий центр. У списку також згадано експонати з Національного заповідника “Херсонес Таврійський”, які були вивезені до музею історії Єкатеринбурга нібито для тимчасової виставки.
ГУР також оприлюднило дані про місця нелегальних археологічних робіт, факти вивезення культурних об’єктів і дії, які класифікуються як воєнні злочини проти української культурної спадщини.
У відомстві наголошують – за кожен такий злочин настане відповідальність.
- Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу. За даними української розвідки, Росія також активно вербує добровольців серед представників поневолених народів Північного Кавказу, зокрема у Північній Осетії та Адигеї.
У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.
Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.