Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів

Джерело: The Guardian

У міланській опері Ла Скала нагадали публіці, що шорти, майки та шльопанці – не варіант для вечора в театрі. Якщо хтось вирішить проігнорувати вимоги і прийти “по-літньому”, його просто не впустять. І гроші за квиток не повернуть.

На вході до театру тепер стоїть табличка з “правилами поведінки”, де прямо зазначено: “Глядачі в майках, шортах і шльопанцях не допускаються”. Таке саме попередження надруковане і на самих квитках, і на сайті театру. Адміністрація просить “вибирати одяг відповідно до пристойності театру”. Тобто, вдягатися не обов’язково у фрак, але хоча б не так, ніби ви щойно з пляжу.

Попри те, що формально ці правила існують ще з 2015 року – їх запровадили під час Всесвітньої виставки в Мілані, коли оперу відвідало чимало туристів у пляжному вбранні – дотепер театр закривав на них очі. Колишній директор театру, Домінік Мейєр, взагалі був прихильником “одягу без диктату” – можливо, тому, що колись сам отримував зауваження за надто простий вигляд у Паризькій опері.

Але зараз ситуацію вирішили змінити. Речник Ла Скала пояснив, що причина – не тільки естетика, а й банальний комфорт глядачів. Люди сидять пліч-о-пліч, і декому неприємно бачити сусіда в шльопках чи майці.

Попри це, театр не планує жорсткого уніфікованого контролю – жінкам не заборонено носити сукні без рукавів, а японським туристам у кімоно вхід відкритий, навіть якщо їхнє взуття не відповідає європейським уявленням про “офіційність”.

Дрес-код – частина ширшого оновлення правил у Ла Скала. Окрім цього, відвідувачам заборонили приносити з собою їжу й напої, фотографувати, знімати відео під час вистав, а ще – класти телефони на балюстради. Бо після того, як один із гаджетів звалився звідти на голову глядачеві, стало очевидно – час наводити лад.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

Фахівці лабораторії Абхазького центру екологічного моніторингу виявили у прибережних водах мазут, що опинився в Чорному морі після аварії російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року. 

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.