Нібито ображав Ердогана та релігійні цінності: Туреччина заблокувала частину контенту Grok
Джерело: Reuters
Турецький суд заблокував доступ до частини контенту чат-бота Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Влада заявила, що чат-бот генерує відповіді, що ображають президента Реджепа Таїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійні цінності.
Прокуратура Анкари відкрила кримінальне провадження, а Рада з інформаційних та комунікаційних технологій запровадила обмеження на підставі судового рішення.
Влада посилається на порушення законів, згідно з якими подібні образи є кримінальним злочином, що карається до чотирьох років позбавлення волі.
За повідомленнями медіа, інтегрований в соцмережу X, чат-бот Grok генерував образливий контент про Ердогана і Ататюрка, коли йому ставили певні питання турецькою мовою. Експерт з кіберправа Яман Акденіз сказав, що влада визначила близько 50 постів Grok як підставу для розслідування.
Міністр транспорту та інфраструктури Абдулкадір Уралоглу пізніше заявив, що Туреччина ще не наклала повну заборону на доступ до Grok, але зробить це за необхідності, додавши, що турецька влада обговорить це питання з X.
- Чат-бот Grok від компанії xAI, заснованої Ілоном Маском, спровокував справжню дискусію з росіянами на платформі X. На провокаційний запит російського користувача, Grok відповів фактами про війну Росії проти України, викликавши хвилю агресивних реплік від росіян.
- Стартап американського мільярдера Ілона Маска xAI випустив оновлення свого чат-бота на основі штучного інтелекту Grok. Він у відповідях користувачам критикує демократів.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
У французькому місті Сен-Етьєн-о-Мон глядачі другого етапу велозмагань “Тур де Франс” залізли на надгробки на місцевому цвинтарі, щоб краще бачити перегони — це викликало хвилю критики.