Греція зупинила розгляд запитів на притулок для мігрантів з Північної Африки
Джерело: ERT
Греція призупинила розгляд заявок на притулок для мігрантів, котрі прибувають із Північної Африки морем. Відповідне рішення уряд ухвалив на тлі різкого зростання кількості нелегальних прибуттів на острів Крит.
Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс оголосив про тримісячну зупинку розгляду заяв на надання притулку для осіб, котрі прибувають до країни із північного узбережжя Африки, зокрема з Лівії. Рішення ухвалено після наради у відповідь на різке збільшення міграційного потоку до Криту.
Будь-які мігранти, котрі незаконно потрапляють до країни, будуть заарештовані та затримані, — наголосив прем’єр. Він додав, що реакція держави буде “законною, але дуже жорсткою”.
У четвер грецький парламент розгляне законодавчі зміни, що передбачають тимчасове зупинення розгляду заявок на притулок. Тим часом Збройні сили та берегова охорона Греції готові співпрацювати з лівійською владою, щоб запобігти відправленню човнів та повернути ті з них, які вже перебувають у міжнародних водах.
Міцотакіс повідомив, що 400 мігрантів, урятованих днями на південь від Криту, перевезуть до закритих центрів утримання.
Водночас опозиція різко розкритикувала політику уряду, звинувативши прем’єра у “дипломатичному фіаско” та заявивши, що країна “перетворюється на в’язницю для душ”, оскільки не веде активної політики в межах ЄС щодо повернення мігрантів і їхнього перерозподілу.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
Зауважимо, у 2023 році Греція почала будівництво додаткової 35-кілометрвоої огорожі вздовж річки Мариця на кордоні з Туреччиною для запобігання проникненню нелегальних мігрантів. Будівництво сталевого паркану розпочато на березі річки, яка позначає більшу частину турецько-грецького кордону.
Додамо, раніше міністр оборони Великої Британії Джон Гілі визнав, що країна “втратила контроль над своїми кордонами” після того, як 31 травня Ла-Манш перетнули 1194 мігранти — це найбільша кількість з початку року. Гілі назвав ситуацію “шокуючою” та заявив, що торговці людьми безперешкодно запускають човни з французького узбережжя “наче таксі”.
Тоді як Фрідріх Мерц оголосив у країні надзвичайний стан у Німеччині через ситуацію з нелегальними мігрантами, аби призупинити дію дублінських правил.
Мерц оголосив “національну надзвичайну ситуацію” у сфері міграції та ініціював кардинальні зміни в політиці прийому біженців.
Зокрема, влада вирішила активувати статтю 72 Договору про функціонування ЄС, яка дозволяє державам-членам у виняткових обставинах відступити від частини європейських норм для захисту громадського порядку та внутрішньої безпеки.
- Нещодавно Добріндт розпорядився зупиняти на кордоні осіб без віз або з підробленими документами — навіть якщо ті прагнуть отримати притулок. Водночас для деяких категорій мігрантів передбачили певні винятки: вагітні жінки, діти та хворі не підлягають негайному поверненню.
- Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).
- Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).
Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті у Меморандумі щодо України за результатами свого візиту в березні 2025 року наголосив, що воєнний стан – не виправдання для згортання демократії, переслідування політичних опонентів і запровадження проти них позасудових санкцій, а також тиску на медіа.
У Харкові затримано агента ФСБ РФ, який планував диверсії для знеструмлення Харкова.
У ніч на 10 липня (з вечора 9 липня) російські окупаційні війська випустили по українських містах 415 засобів повітряного нападу.
Очільник МВС України Ігор Клименко повідомив про загиблих у Києві унаслідок масованої атаки Росії уночі 10 липня.
Триває 1233-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.