The Economist: за нинішніх темпів Росії знадобиться 89 років, щоб повністю захопити Україну
Джерело: The Economist
Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.
При таких темпах, зазначає The Economist, російським військам знадобиться близько 89 років, щоб повністю захопити територію України. Навіть для того, щоб повністю взяти під контроль чотири області – Луганську, Донецьку, Херсонську та Запорізьку – які Росія оголосила анексованими, знадобиться час до лютого 2028 року.
Аналітики видання підкреслюють, що нинішній темп просування (15,8 км² на день у травні та червні 2025 року) є незвично високим у порівнянні з зимою 2024–2025 років та попередньою весною. Але ці темпи навряд чи залишаться сталими.
Просування російських сил на фронті значно коливалося протягом усієї війни. На нього впливали як пори року та погодні умови, так і рівень забезпечення, укомплектованість армій, характер місцевості та масштаби наступальних дій на різних ділянках. The Economist прогнозує, що з наближенням осінніх дощів, які традиційно ускладнюють маневрування, темпи російського просування, найімовірніше, знову сповільняться – як це було протягом попередніх трьох років.
- Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.