Поліція Індії виявила у печері росіянку, яка мешкала там з двома дітьми

Джерело: The New York Times

В одній з печер Індії правоохоронці виявили росіянку, яка роками жила там з двома доньками. За словами жінки, таким чином вона прагнула досягти духовності, але зараз їй загрожує депортація.

Жінку виявили під час патрулювання минулого тижня, коли шукали туристів, які могли заблукати у лісах, схильних до зсувів у південноіндійському місті Гокарна. Інспектор поліції Шрідгар помітив статую індуїстського божества.

Підійшовши ближче, він побачив саморобні штори з червоних сарі, які закривали вхід до печери. Заглянувши усередину, він побачив там жінку та двох дівчаток.

Ця знахідка 9 липня поклала початок кількаденному розслідуванню, яке поліція та посадовці намагались скласти разом, аби зрозуміти, як жінка опинилась у печері.

Знайдена жінка – 40-річна громадянка Росії Ніна Кутіна. У печері – з доньками 4 та 6 років – вона мешкала тиждень. Тут вона займалась йогою та медитувала при свічках, а готувала їсти на дров’яній печі. На стінах печери вона вивісила фото індуїстських божеств.

“Печери – це рай для неї”, – сказав Шрідгар.

Спершу правоохоронці намагались вмовити росіянку покинути печеру, зважаючи на сильні дощі, небезпечне розташування району та те, що тут багато отруйних змій.

Однак Кутіна відповіла, що їй “цікаво залишатись у лісі і поклонятись Богу”. Але зрештою поліціянти відвели росіянку та її доньок у притулок для жінок.

Тут росіянка зарядила телефон та надіслала рідним повідомлення, що їхнє “мирне життя у печері закінчилось – наш печерний дім зруйновано”.

“За роки життя просто неба у гармонії з природою ми знаємо: жодна змія чи тварина ніколи не вчиняли нам шкоди”.

Те, що росіянку знайшли, також порушило інше питання: де вона була відколи вперше прибула до Індії 9 років тому. Відтак посадовці та правоохоронці почали збирати інформацію.

З’ясувалось, що у 2016 році вона прибула до Індії за шестимісячною візою та відправилась в Гоа – штат, відомий своїми пляжами, який переповнений іноземцями, які прибувають сюди медитувати, практикувати йогу та віднайти духовний зв’язок.

Індія з її величезною кількістю богів, божеств, гуру, святих та містиків з різних вірувань здавна приваблює відомих відвідувачів з усього світу. У 1960-х роках гурт The Beatles прославився тим, що проводив час у Рішікеші, місті на півночі Індії, розташованому на березі річки Ганг, священної для індуїстів, практикуючи трансцендентальну медитацію з гуру, який згодом став всесвітньо відомим.

Кутіна прострочила термін дії своєї візи на рік, і в квітні 2018 року урядовці в Гоа дозволили їй виїхати з Індії. Потім вона вирушила до сусіднього Непалу, який також є популярним місцем для мандрівників, які шукають духовності, за 90-денною туристичною візою та покинула цю країну у вересні, згідно зі штампом у старому паспорті, який знаходився серед її речей у печері.

За словами представників індійської розвідки, Кутіна повернулася до Індії з початку 2020 року, повторно в’їхавши до країни за багаторазовою туристичною візою. Згідно з урядовими записами, вона прибула з двома синами та донькою. Її старший син загинув у віці 21 року в велосипедній аварії минулого року, а місцезнаходження її молодшого сина, якому 11 років, невідоме, повідомляють представники поліції. Її 6-річна донька народилася в Україні, а молодша — в Індії.

У Гоа Кутіна працювала викладачем російської мови та літератури. Вона вже кілька разів раніше здійснювала приблизно тригодинну подорож з Гоа до Гокарни — міста з населенням близько 20 000 мешканців, відомого своїми храмами та красою, — сказав Нараяна, начальник поліції, який надав подробиці її подорожі.

“Вона зупинялася в печері щонайменше чотири рази”, — сказав він.

У печері Кутіна готувала прості страви для своєї родини, сказав Шрідгар.

“Вона людина авантюрного типу, вона багато знала про природу”, — сказав він.

Але в понеділок Кутіну та її дочок відправили до офісу індійського урядового агентства, яке контролює імміграцію, в Бангалору, столиці Карнатаки.

Агентство наказало тримати її під “пильним наглядом”, і зараз урядовці працюють над депортацією її та її дочок до Росії. Відтоді їх перевели до центру утримання в іншому місті.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді. Вона висловила вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Міжнародна група астрономів з’ясувала, що планета Уран має власне внутрішнє тепло, адже виділяє його більше, ніж отримує від сонячного світла.