В Естонії засудили росіянина, що шпигував на користь ФСБ

Джерело: ERR

В Естонії повітовий суд виніс вирок росіянину, що вів розвідувальну діяльність на користь ФСБ РФ, подавав неправдиві відомості держорганам Естонії та порушував міжнародні санкції.

Громадянина Росії засудили до 6,5 років тюремного ув’язнення, а також конфіскували майно на суму близько 90 000 євро.

Як встановило слідство, Павло Капустін, який проживає в прикордонному місті Нарва, свідомо встановив зв’язок з російською спецслужбою ФСБ і передавав їй дані, що мають значення для безпеки Естонії. Серед іншого, він збирав інформацію про настрої жителів Нарви.

“Обвинувачений передавав ФСБ різну інформацію, включаючи відомості про демонтаж пам’ятника “Танк Т-34″ в Нарві, а також про настрої жителів Нарви у зв’язку з заколотом, влаштованим главою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним проти російського керівництва”, – зазначила прокурорка Трійну Олев-Аас.

За даними медіа, Капустін передавав російським спецслужбам інформацію про інфраструктуру на кордоні, пересування місцевих жителів та інші аспекти, що цікавлять російську розвідку.

Паралельно чоловік займався незаконним переправленням санкційних товарів — в основному предметів розкоші, алкоголю та електроніки — з Естонії та інших країн ЄС до Росії.

Також при подачі документів на посвідку на проживання він також надав неправдиву інформацію в Департамент поліції та прикордонної охорони країни.

Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.