На півдні України фіксують осередки сарани: про які області йдеться

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

У Запорізькій та Херсонській областях зафіксували нашестя небезпечних шкідників — перелітної сарани (Locusta migratoria) та єгипетської сарани (Anacridium aegyptium). Спеціалісти працюють над локалізацією та ліквідацією осередків сарани.

В Запорізькій області 15 липня Кушугумська селищна рада запровадила особливий режим захисту рослин на площі 21 600 га — до повної ліквідації вогнищ саранових. При селищній раді створили Координаційний штаб з боротьби із сарановими.

“Основне джерело живлення сарани — очерет і дикорослі трави. Промислові посіви наразі не зазнали суттєвих втрат”, – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Спеціалісти працюють над локалізацією шкідника, зокрема обробляють території несільськогосподарського призначення.

На Херсонщині з 23 червня запроваджено особливий режим захисту рослин. Відразу вжили заходів з локалізації та ліквідації осередків саранових на площі 297 га, з яких 27 га — під посівами соняшнику.

Обстеження показали відсутність сарани на оброблених територіях. Фітосанітарний моніторинг у регіоні триває. Розглядається питання про зняття особливого режиму захисту рослин.

В Одеській області посилили моніторинг через поширення саранових у південних районах Молдови.

На початку липня в Болградському районі Одеської області зафіксували міграцію саранових, зокрема на полях, де вже зібрали врожай ріпаку, пшениці, ячменю. Там відразу провели обробку стерні інсектицидами, запроваджувати особливий режим захисту рослин не довелось.

На Дніпропетровщині повідомлялось про наявність саранових, наразі фахівці обстежують відповідні території.

За даними синоптиків у п’ятницю, 25 липня, частину областей накриють опади.

Народний обранець від партії “Голос” Ярослав Рущишин загинув унаслідок ДТП. Йому було 57 років.

Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.