Китаєць відсудив у керівника $2600 за участь в онлайн-нарадах в позаробочий час
Джерело: South China Morning Post (SCMP)
Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.
Чоловік, якого називають Ван, працював інженером у компанії в Пекіні з липня 2020 року до червня 2023 року. Він подав позов до арбітражу, вимагаючи від компанії виплатити йому понад 80 000 юанів (11 000 доларів США) за понаднормову роботу.
За словами Вана, його колишній роботодавець часто вимагав від нього брати участь у тренінгах та нарадах онлайн поза його робочим часом. Компанія вимагала, щоб співробітники, які не брали участь у цих зустрічах, робили “добровільні пожертви” у розмірі 200 юанів (28 доларів США). Він надав як докази скриншоти своєї участі в онлайн-тренінгах та записи чатів з колегами.
Компанія заявила, що ці онлайн-тренінги — не понаднормова робота, стверджуючи, що будь-які домовленості про понаднормову роботу потребують попереднього схвалення керівництва.
Крім того, вони переконували, що співробітники повинні були лише увійти в ці онлайн-сесії без будь-якого зобов’язання говорити, і вони навіть могли вирішити не слухати зміст. Тому буцімто не можна довести, що працівники фактично виконували роботу.
Компанія також стверджувала, що політика щодо пожертв не мала відношення до цих навчальних заходів.
Арбітражний орган не підтримав вимогу чоловіка про оплату понаднормової роботи, тож Ван звернувся до суду.
Суд, який нещодавно розглянув цю справу, визнав, що надані Ваном докази свідчать про те, що компанія організувала онлайн-тренінги після його офіційного робочого часу.
Хоча компанія стверджувала, що обов’язок працівника полягав лише в тому, щоб увійти в систему, суд дійшов висновку, що сама сесія забирала особистий час працівника.
Крім того, суд підкреслив, що працівник мав обов’язок відвідувати ці зустрічі, а політика щодо пожертв вказувала, що це було обов’язковим завданням, призначеним роботодавцем.
“Ці заходи відбувалися після робочого часу, і працівник не мав можливості відмовитися від участі. Тому вони повинні бути класифіковані як понаднормовий час”, – заявив суд.
Врешті-решт суд постановив, що компанія повинна виплатити Вану 19 000 юанів (2600 доларів США) за понаднормову роботу.
- Керівництво однієї з малазійських компаній зобов’язало співробітників повідомляти про своє місцеперебування під час відпустки.
- В Індії сотні жінок в одному з районів, де розташовані великі плантації цукрової тростини, погоджуються на гістеректомію – операцію з видалення матки – для того, щоб мати змогу продовжувати працювати.
За даними синоптиків у неділю, 27 липня, в низці областей України очікується негода.
Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.
У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.