«Далі буде»: Генштаб заявив про удар по нафтоперекачувальній станції в Тамбовській області
Джерело: Генштаб
У ніч на 18 серпня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, вдарили по нафтоперекачувальній станції “Нікольскоє”, що у Тамбовській області РФ.
Зауважується, що у результаті влучання на об’єкті спалахнула пожежа. Як наслідок – перекачування нафти магістральним нафтопроводом “Дружба” повністю зупинено.
У Генштабі пояснили, що нафтоперекачувальна станція “Нікольскоє” є частиною економічної інфраструктури РФ, котра задіяна у забезпеченні російських військ.
Сили оборони України послідовно працюють над зниженням воєнно-економічного потенціалу РФ з метою повного припинення збройної агресії проти України, – додали у повідомленні.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро поскаржився, що через українську атаку зупинилися постачання нафти з Росії до країни.
Україна знову атакувала нафтопровід, що веде до Угорщини, тим самим перервавши постачання, – зазначив він на платформі Х.
Втім, угорський міністр не уточнив, про який саме нафтопровід мова. Та разом з тим, Сіятро звинуватив “Брюссель і Київ” у намаганні “втягнути Угорщину у війну”.
Тоді як глава МЗС України Андрій Сибіга відповів на звинувачення, зауваживши, що саме Росія розпочала війну і відмовляється її припинити, тоді як Угорщина зберегла залежність від Москви навіть попри повномасштабне вторгнення росіян до України.
Peter, it is Russia, not Ukraine, who began this war and refuses to end it. Hungary has been told for years that Moscow is an unreliable partner. Despite this, Hungary has made every effort to maintain its reliance on Russia. Even after the full-scale war began. You can now send… https://t.co/yvMq8slTG0
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) August 18, 2025
class=”bbc-19j92fr ebmt73l0″ dir=”ltr”>
- 14 серпня підрозділи Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали вогневого ураження по морському порту Оля в Астраханській області Росії. Цей порт російські військові використовують як ключовий логістичний вузол для постачання товарів військового призначення з Ірану.
- У ніч на 15 серпня підрозділи Сили оборони уразили два важливі об’єкти російського агресора – Сизранський НПЗ у РФ та пункт управління на окупованих територіях Донеччини.
- Саратовський нафтопереробний завод “Роснєфті” зупинив прийом сировини після удару українського дрона у неділю, повідомило обізнане з ситуацією джерело.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.