В Угорщині на найбільшому нафтопереробному заводі стався вибух
Джерело: Euronews
У місті Сазаломбатта, за 27 км від Будапешта, на стратегічному нафтопереробному заводі стався вибух, що призвів до пожежі. Інцидент трапився пізно в понеділок на заводі AV3 Дунайського нафтопереробного комплексу, повідомила угорська нафтова компанія MOL.
Пожежу вже локалізовано, а пожежники продовжують працювати на місці, використовуючи піну та водомети. За даними влади, ніхто не постраждав, а загрози для навколишніх населених пунктів немає. Причина вибуху наразі встановлюється.
Компанія MOL заявила, що через несправність технологічного обладнання в околицях відчувалися посилені спалахи та дим, однак постачання палива в країні не переривається. Під час відновлювальних робіт можливе подальше посилення спалахів і диму.
Нафтопереробний завод Százhalombatta є найбільшим і найсучаснішим в Угорщині та отримує сиру нафту з Росії через нафтопровід Barátság. Подібний інцидент на заводі вже траплявся в липні, коли з об’єкта підіймався чорний дим.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пообіцяв ретельно розслідувати обставини пожежі.
- У США у штаті Теннессі на заводі Accurate Energetic Systems, який виробляє військові вибухові речовини та вибухівку для знесення будівель, стався потужний вибух, що зруйнував будівлю та пошкодив територію навколо.
- У Свіндоні, Велика Британія, стався потужний вибух у промисловій зоні. Вибух спричинив масштабну пожежу на складі.
Вперше в історії України арештовані криптоактиви передали в управління державі. Йдеться про понад 8,3 млн USDT – це понад 372 млн грн.
У Венесуелі кількість загиблих від двох землетрусів перевищила 900 осіб. Розбори завалів тривають, під ними можуть знаходитись ще сотні людей.
Вранці 27 червня російські загарбники вдарили дроном по цивільній автівці у Херсоні. Є поранений.
26 червня та в ніч на 27 червня підрозділи Сил оборони України уразили низку важливих цілей окупанта, зокрема у тимчасово окупованому Криму.
Вранці 27 червня російські окупанти вдарили по Сумах. Низка осіб постраждали.