В Росії роботу «білих хакерів» хочуть передати під контроль ФСБ – розвідка
Джерело: СЗРУ
В РФ готують закон, який зобов’яже фахівців із кібербезпеки проходити обов’язкову ідентифікацію та підпорядковуватися контролю ФСБ, а компанії – отримувати державну акредитацію.
Росіяни готують законопроєкт, котрий зобов’яже фахівців із кібербезпеки, що займаються пошуком вразливостей у програмному коді, проходити обов’язкову ідентифікацію, а компанії – отримувати державну акредитацію. Контроль за їхньою діяльністю планують передати ФСБ.
Також документ передбачає створення реєстру “білих хакерів”, які фактично перетворяться на “сірих” чи “чорних”. За відмову повідомляти про знайдені вразливості – покарання за кримінальною статтею.
Влада Росії продовжує політику тотального контролю над цифровою сферою, прагнучи централізувати навіть діяльність незалежних спеціалістів із кібербезпеки, – зазначили у СЗРУ.
Додамо, згідно з доповіддю Microsoft, за останній рік Росія збільшила кількість кібератак на країни НАТО на 25%, оскільки Кремль посилює свою гібридну війну.
Компанія зазначила, що найбільше кібератак зафіксували у Сполучених Штатах (20% всіх атак), за ними йдуть Велика Британія з 12% та Україна з 11%. Microsoft відмовилася надати точні деталі, але зазначила, що найбільш ураженим сектором є уряд, на який припадає чверть всіх атак, далі йдуть наукові та академічні кола, аналітичні центри та неурядові організації.
Віцепрезидентка Microsoft з питань політики кібербезпеки Емі Хоган-Берні заявила, що компанія очікує продовження активності росіян.
- Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО та Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України уклали Угоду про співпрацю з Агентством Європейського Союзу із мережевої та інформаційної безпеки, спрямовану на розбудову спроможностей, обмін найкращими практиками та підвищення рівня обізнаності у цій галузі.
- Мінцифра та проєкт Агентства США з міжнародного розвитку “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” запускають грантову програму на загальну суму 500 тисяч доларів.
- Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.
- 18 вересня фінське Агентство транспорту та зв’язку Traficom зазнало DoS-атаки російських хакерів.
- Близькі до російського уряду хакери атакували десятки глобальних організацій з метою викрадення облікових даних із чатів Microsoft Teams, видаючи себе за технічну підтримку.
- Міністерство цифрової трансформації України та європейська торгова асоціація DigitalEurope підписали меморандум про співпрацю.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.
Українські військові пілоти розпочнуть підготовку на десяти нових навчально-тренувальних літаках ALTO NG, котрі держава отримала завдяки Коаліції спроможностей повітряних сил, уряду Чехії та благодійному фонду Dárek pro Putina.
Державний секретар США Марко Рубіо наголосив, що домовленості між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом в Анкориджі, про які неодноразово заявляли російські посадовці, насправді ніколи не існувало.
Продюсер британського телеканалу Sky News в Україні Азад Сафаров заявив, що у березні 2025 року поблизу Добропілля невідомий розстріляв автомобіль водійки знімальної групи біля командно-спостережного пункту 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. За його словами, жінка не постраждала лише завдяки броньованому автомобілю.