У Південний Буг стався викид мазуту біля Ладижинської ТЕС (ОНОВЛЕНО)
Джерело: Вінницька обласна прокуратура
Правоохоронці зафіксували на Вінниччині факт викиду мазуту в акваторію Південного Бугу поблизу Ладижинської ТЕС.
Прокурорами Гайсинської окружної прокуратури зафіксовано факт викиду мазуту в акваторію Південного Бугу біля Ладижинської ТЕС. За фактом розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 242 КК України, – зазначили у повідомленні прокуратури.
Нині проведено невідкладні обшуки на території Ладижинської ТЕС, відібрано зразки води, ґрунту і забруднюючої речовини для лабораторних та експертних досліджень.
Окремо тривають першочергові слідчі дії з метою встановлення осіб, причетних до забруднення водойми.
Оновлено. 21:09
З’явилася офіційна позиція ДТЕК Ладижинська ТЕС щодо витоку невідомої речовини через зливні канали на Ладижинському водосховищі.
На підприємстві припустили, що інцидент може бути пов’язаний із масштабними пошкодженнями обладнання внаслідок російських обстрілів. Так, лише по ТЕС ДТЕК Енерго зафіксовано більш як 210 ударів. Станом на середину 2024 року близько 90% потужностей теплової генерації було пошкоджено або знищено. Тоді як впродовж жовтня–грудня 2025 року ворог завдав вже шість масованих обстрілів по теплоелектростанціях компанії. Внаслідок цих атак було поранено трьох енергетиків. Один з останніх обстрілів виявився одним з наймасштабніших та найтриваліших з початку повномасштабного вторгнення.
Масовані обстріли створюють не лише критичні виклики для стабільної роботи енергосистеми, а й потенційні екологічні ризики. Наслідки ударів по промислових об’єктах можуть проявлятися не одразу, а також у середньо- та довгостроковій перспективі. Через значне пошкодження обладнання станції внаслідок масованих обстрілів могло статися потрапляння нафтовмісних речовин до інженерних комунікацій. Наразі тривають перевірки та уточнення всіх обставин інциденту, – зазначили у пресслужбі.
Та зауважили, що після виявлення нафтопродуктів у Ладижинському водосховищі працівники станції негайно поінформували екологічну інспекцію та органи влади й оперативно розпочали роботи з локалізації та усунення можливих наслідків.
Компанія здійснює щоденний моніторинг ситуації, підтримує постійну взаємодію з державними та екологічними службами й надає оновлену інформацію щодо стану довкілля.
ДТЕК Енерго залишається відданим принципам екологічної відповідальності. Попри масштабні пошкодження, енергетики продовжують працювати в безперервному режимі, забезпечуючи стабільність енергосистеми та роблячи все можливе для мінімізації потенційного впливу на екосистему, – додали у повідомленні.
Компанія висловила вдячність усім, хто проявляє небайдужість, підтримку та розуміння у цей надскладний період.
- В Одеській області у Хаджибейському лимані екологи виявили масову загибель пеленгасу.
- У Житомирській області у Народицькій громаді стався масовий мор риби. Внаслідок цього збитки оцінили у понад 10 млн грн.
- На тимчасово окупованій російськими військами території Запорізької області виявлено дві ділянки забруднені мазутом з російських танкерів, які затонули в Чорному морі.
Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.



