Дрони атакували нафтовий об’єкт «Татнефть» у Татарстані

Джерело: Telegram-канал Astra

Влада Альметьєвського району Татарстану заявила про нібито “падіння уламків” українських дронів на території резервуарного парку ПАТ “Татнефть”.

Атаку на нафтовий об’єкт підтвердила глава району Гюзель Хабутдінова. За її словами, безпілотники були збиті ППО.

Сьогодні вранці на території Альметьєвського району засобами ППО було відбито атаку БпЛА. Унаслідок падіння уламків на території об’єкта нафтової технологічної системи сталося загоряння збитого БпЛА, яке не вплинуло на працездатність обладнання. Оперативні служби та керівництво району швидко прибули на місце події, – заявила вона.

Російська посадовиця додала, що пожежу нібито ліквідували.

Додамо, у ніч на 1 січня Сили оборони уразили НПЗ “Ільський” у Росії та низку цілей на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

Зокрема, уражено нафтопереробний завод “Ільський” (Краснодарський край, РФ). Зафіксовано влучання ударних БпЛА по цілі з подальшою пожежею на території об’єкта.

Також, здійснено вогневе ураження установки підготовки нафти “Альметьевская” у Республіці Татарстан, РФ. Ціль уражено, результати уточнюються. Окрім цього, Сили оборони України завдали вогневого ураження по цілях противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

Так, у районі міста Донецьк уражено склад зберігання БпЛА типу “Шахед”/”Герань”. Результати уточнюються. Разом з тим, поблизу населеного пункту Шевченко уражено зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2”.

Також, у районі міста Іловайськ, уражено склад пально-мастильних матеріалів 51 армії противника. Зафіксовано пожежу на території об’єкта.

Крім того, в районі Авдіївки, уражено командно-спостережний пункт штурмового загону 68 танкового полку 150 мотострілецької дивізії.

Раніше Сили безпілотних систем оприлюднили добірку найрезультативніших глибинних уражень по стратегічних об’єктах на території РФ, зокрема нафтопереробних заводах, що забезпечують ворожу армію пальним.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.