На Рівненщині оцифрували Острозьку Біблію 1581 року

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Державний історико-культурний заповідник міста Острога оцифрував Острозьку Біблію 1581 року.

Острозька Біблія – одне з найважливіших кириличних стародрукованих видань, яке було підготовлене гуртком учених при Острозькій Академії і надруковане в Острозі друкарем Іваном Федоровим, за підтримки князя Костянтина Острозького.

Книга є досконалим зразком друкарського мистецтва України кінця XVI століття.

Острозька Біблія друкувалась у дві дати: 12 липня 1580 року та 12 серпня 1581 року. Друга версія відрізняється від оригіналу 1580 року за складом, орнаментом та виправленням відбитків.

У друкуванні Біблії траплялися затримки, оскільки потрібно було усунути помилки, шукати правильні текстові вирішення та виробляти правильний переклад.

Зробити оцифрування вдалося в межах проєкту “Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог” за підтримки Українського культурного фонду.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.