МЗС України засудило енергетичний шантаж з боку Угорщини та Словаччини

Джерело: МЗС України

Міністерство закордонних справ України заявило про відкидання та засудження ультиматумів і шантажу з боку урядів Угорщини та Словацької Республіки щодо енергопостачання між нашими країнами.

“Такі дії в ситуації масованих та цілеспрямованих російських обстрілів енергетичної інфраструктури України і намагань Москви залишити українців без електроенергії, опалення та газу під час екстремальних морозів, є провокативними, безвідповідальними, та ставлять під загрозу енергетичну безпеку всього регіону. Тим самим уряди Угорщини і Словаччини не лише підіграють агресору, а й шкодять власним енергетичним компаніям, які здійснюють енергопостачання на комерційній основі”, – йдеться у заяві.

Повідомляється, що Україна перебуває на постійному контакті з представниками Європейської Комісії щодо пошкоджень енергетичної інфраструктури, завданих щоденними російськими ударами.

“Ми також довели інформацію про наслідки цих атак на інфраструктуру нафтопроводу “Дружба” до урядів Угорщини і Словаччини. Під щоденними загрозами нових ракетних атак тривають безпекові, стабілізаційні ремонтні роботи. Також, Україна запропонувала альтернативні шляхи вирішення питання постачання не російської нафти до цих країн”, – зазначили у МЗС.

У міністерстві підкреслили, що Україна залишається надійним енергетичним партнером ЄС і транзитером енергоресурсів. Водночас, в умовах безпідставних і безвідповідальних погроз, які лунають з Будапешта і Братислави протягом останніх днів, Україна розглядає можливість задіяти “Механізм раннього попередження”, передбачений Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

“Ми закликаємо уряди Угорщини та Словацької Республіки до конструктивної взаємодії та відповідальної поведінки. Ультиматуми слід відправляти до Кремля, і точно не до Києва”, – наголосили в заяві.

Угорщина затримала процедурне рішення, необхідне для подальшого просування України та Молдови в переговорах про вступ до ЄС. Через позицію Будапешта під загрозою може опинитися план Києва відкрити всі шість переговорних кластерів до середини липня.

У віці 94 років помер американський музичний продюсер і керівник звукозаписних лейблів Клайв Девіс.

Місце проживання може впливати на швидкість біологічного старіння людини, а також на роботу імунної системи, метаболізм та різноманіття мікробіому кишківника. Таких висновків дійшла міжнародна група науковців під керівництвом Стенфордського університету, яка дослідила зв’язок між генетикою та довкіллям.

Лівий кандидат у президенти Перу Роберто Санчес заявив, що не визнає результати другого туру виборів, якщо перемогу здобуде його консервативна суперниця Кейко Фухіморі. Він звинуватив виборчі органи та кампанію Фухіморі у маніпуляціях із голосами, поданими за кордоном.

Американська співачка Олівія Родріго оголосила про запуск власного благодійного музичного фестивалю Daisy Chain Fields, який відбудеться 29 серпня в місті Ірвайн, штат Каліфорнія. У заході візьмуть участь виключно виконавиці, а весь чистий прибуток спрямують на підтримку організацій, що займаються захистом прав жінок і дівчат.