Велика Британія вивела з-під санкцій нафтопровод «Дружба» – ЗМІ

Джерело: zn.ua з посиланням на Politico

Велика Британія оголосила майже 300 нових санкцій проти Росії у четверті роковини повномасштабного вторгнення РФ в Україну, проте вивела з-під обмежень нафтопровід “Дружба”, котрий здійснює постачання до Угорщини та Словаччини.

Як повідомила міністерка закордонних справ Великої Британії Іветт Купер, країна вживає “рішучих заходів” проти джерел доходів, що підтримують агресію Росії. Серед цілей була російська компанія “Транснєфть”, яка експлуатує ділянку “Дружби” на території РФ і відповідає за транспортування понад 80% російського експорту нафти.

Проте, у документі Управління з впровадження фінансових санкцій уряду Британії трубопровід “Дружба” включений до списку “виняткових проєктів” у межах санкцій проти Росії.

Днями трубопровід став центром суперечки між Угорщиною та керівництвом ЄС щодо підтримки України. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив Київ у навмисному затриманні ремонту української ділянки трубопроводу після пошкодження внаслідок чергової російської атаки у січні. Через це Будапешт блокує виділення Україні €90 млрд європейського кредиту.

Угорщина й досі переважно залежить від російської нафти. Хоча ЄС заборонив імпорт енергоносіїв РФ у 2022 році, трубопровідні постачання для Угорщини та Словаччини залишилися винятком. Тим часом, Велика Британія повністю заборонила імпорт російської нафти.

Крім нафтопереробних компаній, санкції також торкнулися трьох російських енергетичних компаній та двох терміналів із експорту скрапленого газу.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.