П’ять областей України та Київ потребують крові всіх груп — МОЗ
Джерело: Міністерство охорони здоров’я
21 серпня у п’яти областях України та у Києві потребують усіх груп крові. Ще у п’яти обласних центрах потребують крові певних груп та резус-факторів.
Зокрема, усі групи крові потрібні в:
- Харкові;
- Вінниці;
- Києві та Київському міському центрові крові;
- Рівному;
- Дніпрі.
Також усіх груп крові потребує Одеська обласна станція переливання крові, а обласна дитяча лікарня – 1+/-, 2+/-,3+/-, 4-. У Чернігові необхідні 1-, 2-, 3+-, 4+- груп крові.
Тим часом у Львові потребують 1-, 2+/- й особливо 3+/-, 4+/-. У Запоріжжі необхідні усі групи крові з негативним резус-фактором. 1-, 2+/-, 3-, 4- потребують у Херсоні, а 3- – в Івано-Франківську.
Потреби є динамічними та змінюються щодня.
Довідка. Донором крові може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років з вагою не менше 50 кг. В іншому випадку забір крові може бути небезпечним для здоров’я.
Також треба пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові, аби виявити, чи немає протипоказань, визначених МОЗ України.
Здавати кров можна після вакцинації та татуювання.
- Ізраїль передав кілька тонн медикаментів Міністерству охорони здоров’я України. Церемонія передачі відбулася 15 серпня у Києві за участю заступниці посла Ізраїлю в Україні Лірон Фінкельштейн та українських офіційних представників
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.