Кожну 5 одиницю техніки ВПС ворог втрачає через власні помилки, – Newsweek
Джерело: Newsweek
Дані, зібрані Newsweek, показали, що за час повномасштабного вторгнення понад 20 % відомих втрат пілотованих літаків і гелікоптерів Росії були спричинені недбалістю російської армії.
У період з 24 лютого 2022 року до 17 серпня 2023 року 21,7 відсотка підтверджених втрат російської пілотованої авіації, включаючи реактивні літаки, гелікоптери та транспортні літаки, були знищенні через помилки пілотів, обстріли одне одного чи інші нещасні випадки, які не пов’язані з прямими бойовими діями з Україною.
Експерти припускають, що значні втрати російських літаків під час навчальних або небойових завдань можна пояснити декількома факторами: неналежним обслуговуванням Росією своїх літаків, недостатнє навчання пілотів за високими стандартами та суворим дотриманням процедур безпеки.
Newsweek використовував розвідку на основі відкритих джерел (OSINT) Oryx як базовий рівень загальної кількості підтверджених втрат російської авіації.
Фредерік Мертенс, стратегічний аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень (HCSS) сказав:
“Росії не вистачає досвідчених пілотів”.
У лютому 2022 року в Росії було набагато більше реактивних літаків, ніж справді досвідчених пілотів, додав Мертенс.
“Порівняння стає ще жахливішим, якщо взяти до уваги передові тренажери, які пілоти НАТО регулярно використовують для тренування не лише власних навичок, але й для тренування складних операцій з іншими пілотами”, – сказав він.
Проблеми також стосуються літаків, які, за словами Мертенса, погано обслуговувались і мають сумнівні заходи безпеки.
- 23 серпня в територіальних водах України, біля острова Зміїний, українські бойові катери дали бій російському військовому літаку.
- Президент США Джо Байден припустив, що за катастрофою літака глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина в РФ міг стояти російський президент Володимир Путін.
- Росія продовжує обходити західні санкції, запроваджені через її повномасштабну війну в Україні, та закуповує необхідне обладнання для літаків.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.