Катарський СПГ-танкер уперше з початку війни між США та Іраном пройшов Ормузьку протоку

Джерело: Bloomberg

Танкер зі скрапленим природним газом із Катару вперше від початку війни між США та Іраном пройшов через Ормузьку протоку.

Судно Al Kharaitiyat уже залишило регіон і перебуває в Оманській затоці.

Танкер завантажився на експортному терміналі Рас-Лаффан на початку місяця. Наступним пунктом призначення судна вказаний Пакистан.

За даними Bloomberg, Al Kharaitiyat пройшов через погоджений Тегераном північний маршрут, який проходить уздовж іранського узбережжя в Ормузькій протоці.

Після початку війни фактичне блокування Ормузької протоки різко скоротило світові поставки скрапленого природного газу. Це призвело до зростання цін і дефіциту СПГ в окремих країнах Азії. У регіоні досі зберігаються ризики для судноплавства, оскільки і США, і Іран фактично запровадили власні блокади.

Попри прохід Al Kharaitiyat, обсяги поставок залишаються значно нижчими за довоєнні. До початку конфлікту з Перської затоки щодня виходили приблизно три танкери зі скрапленим газом.

Раніше Bloomberg повідомляв, що після початку війни через Ормузьку протоку також пройшли щонайменше два СПГ-танкери, завантажені на експортному терміналі Abu Dhabi National Oil Co.

До цього Катар уже кілька разів намагався відправити судна через протоку, однак танкери зрештою змушені були розвертатися назад.

Минулого року Катар забезпечував майже п’яту частину світових поставок скрапленого природного газу. Водночас після початку конфлікту наприкінці лютого країна не могла експортувати СПГ із Перської затоки.

За даними суднової бази Equasis, власником Al Kharaitiyat є катарська компанія Nakilat.

Уночі 27 червня Україна втратила винищувач МіГ-29. Пілот встиг катапультуватись.

В одному з сіл Білгород-Дністровського району Одеської області поліціянти затримали 36-річну жінку за підозрою в катуванні 5-річного сина.

Правоохоронці Київщини проводять перевірку щодо жорсткого поводження з твариною.

В Миколаївській області внаслідок російської атаки загорілося поле з пшеницею та суха трава на відкритій території. Площа пожежі склала 10 га.

У Сумах зросла кількість постраждалих унаслідок ранкової атаки РФ по місту.